چهره زشت استرس درآذر87(قتلهای خانوادگی)

 پدر متهم به آزار و اذیت کودک 22 ماهه بازداشت شد    

 آفتاب یزد پنج شنبه,7 آذر,1387:مرد جوانی که متهم است کودک 22 ماهه خود راآزار و اذیت کرده است صبح دیروز از سوی قاضی پرونده بازداشت شد. به گزارش فـارس، عـصـر روز دوم مـهـر سـال جاری مأموران کلانتری 104 گاندی از طریق مأموران مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تهران از بستری شدن یک کودک 22 ماهه در بیمارستان با خبر شدند. آنها با حضور در صحنه دریافتند این نوزاد پسر به واسطه بیهوشی ناشی از ضرب و شـتــم پـدرش در بـیـمـارسـتـان بـسـتـری، امـا خوشبختانه اقدامات درمانی مؤثر واقع شده و این کودک از مرگ حتمی نجات یافته است. شاملو بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران بزرگ در خصوص این پرونده گفت: پرونده کودک آزاری این نوزاد ابتدا به دادسرای ناحیه 7 فرستاده شد اما با توجه به اینکه اتهام پدر این کودک، شروع به قتل عمد بوده پرونده به دادسرای جنایی ارجاع داده شد. وی گفت: صبح دیروز پدر این نوزاد به نام مهدی 28 ساله بـه دادسـرای امـور جـنـایـی آمـده و بـه اتهام کودک‌آزاری و شروع به قتل عمد نوزادش بازداشت شد. شاملو افزود: متهم منکر هر گونه آزار و اذیت شد اما نتایج تحقیقات پزشکی قانونی گواه این موضوع است که وی هادی 22 ماهه را مورد شکنجه‌ بدنی قرار داده است. تحقیقات در خصوص این پرونده همچنان ادامه دارد. ادامه ازوب نوشت الهه مهردل(لینک است)

رسیدگی به این پرونده عصر روز دوم مهرماه و پس از آن آغاز شد که یکی از مسوولان بیمارستان آراد طی تماس با بهزیستی از انتقال نوزادی 22ماهه به نام هادی به بیمارستان خبر داد و اعلام کرد این نوزاد احتمالاً تحت شکنجه قرار گرفته و وضعیت عمومی اش بسیار وخیم است.

در پی این تماس گروهی از امدادگران به بیمارستان رفتند و همزمان موضوع به پلیس نیز گزارش شد. آثار سوختگی روی چند عضو بدن هادی مشهود بود و شواهد نشان می داد او با وسیله یی مثل قاشق سوزانده شده است. همچنین خون مردگی هایی نیز دور گلوی نوزاد به چشم می خورد که مشخص می کرد او ساعتی قبل به طرز فجیعی تحت شکنجه قرار گرفته است. در ادامه تلاش های پزشکان برای نجات هادی که در اغما به سر می برد، آغاز شد و پس از مدتی او به هوش آمد و از مرگ حتمی نجات یافت. در پی این حادثه پرونده یی در این رابطه تشکیل و به دادسرای ناحیه 7 ارجاع شد. در ادامه با صدور قرار عدم صلاحیت پرونده برای ادامه تحقیقات در اختیار محمدحسین شاهد بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران قرار گرفت.

پدر و مادر هادی که به دادسرا احضار شده بودند، تحت بازجویی قرار گرفتند. مادر نوزاد در مورد حادثه یی که برای فرزندش رخ داده، گفت؛ من و شوهرم مهدی سرایدار آپارتمانی در بلوار میرداماد هستیم. مهدی به مواد روانگردان شیشه اعتیاد دارد و به همین دلیل دائم عصبی و پرخاشگر است. او مدام من و پسر دیگرم رامین را که 9 سال سن دارد به باد کتک می گیرد. به رغم آزار و اذیت شوهرم به خاطر دو فرزندم هیچ وقت اعتراضی نداشتم و با این وضعیت کنار آمدم، اما هرگز فکر نمی کردم شوهرم بخواهد نوزاد شیرخواره مان را شکنجه کند. روز حادثه در حالی که مشغول تمیز کردن راهروی ساختمان بودم، صدای گریه هادی را شنیدم. بالای سرش رفتم اما دیدم صورتش کبود و سیاه شده و به زحمت نفس می کشد. فهمیدم مهدی این بلا را سر بچه ام آورده اما فرصتی برای اعتراض وجود نداشت و بلافاصله هادی را به بیمارستان رساندم. وقتی هادی به بیمارستان منتقل شد از هوش رفته بود و اگر تلاش پزشکان نبود، پسرم جان داده بود.

در ادامه پدر هادی که خود را در برابر اتهام کودک آزاری و شروع به قتل عمد می دید از پاسخ به سوال های بازپرس شاملو طفره رفت. در پایان جلسه بازجویی مهدی با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده بازداشت و روانه زندان شد.

25 بار حبس ابد برای پدر انگلیسی که به دخترانش تجاوز می کرد    

یک مرد انگلیسی که حدود 25 سال دو دختر خود را بارها مورد تجاوز جنسی قرار داده و از آنها هفت فرزند به ‌دنیا آورده بود،‌ به حبس ابد محکوم شد. ‌به گزارش واحد مرکزی خبر، این مرد 56 ساله انگلیسی که هویتش به دلایل قانونی فاش نشده است،‌ در این مدت با توسل به زور، دو دخترش را به دفعات مورد آزار جنسی قرار داد به طوری که در این سال‌ها، این دو دختر نوزده بار ‌از پدرشان باردار شدند و هفت بچه به دنیا آوردند. ‌دادگاه شفیلد در شمال انگلیس این پدر سنگدل را به 25 بار حبس ابد و 19 سال حبس غیرقابل عفو ‌محکوم کرد. دختر بزرگ این پدر انگلیسی هفت بار از او باردار شد و ده بچه به دنیا آورد که پنج تن از آنها مرده به دنیا آمدند و دختر کوچکتر نیز دوازده بار از پدرش باردار شد. ‌به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن،‌ این پدر سنگدل انگلیسی که همه افراد خانواده از او وحشت داشتند سوءاستفاده ‌جنسی از دو دختر خود را وقتی آغاز کرد که یکی 10 سال و دیگری تنها 8 سال داشت.

اعتراف همسر به خیانت، منجر به قتلش شد    

 مرد جوانی که متهم است همسر خود را به قتل رسانده، در آخرین جلسه بازجویی انگیزه خود را از این اقدام، اعتراف همسرش به ارتباط با راننده آژانس عنوان کرد. به گزارش فارس، صبح سه‌شنبه 13 آذر سال‌ گذشته مرد جوانی با مراجعه به مسئولان دادسرای امور جنایی تهران مدعی شد همسرش از خانه گریخته و اطلاعی از وی در دست نیست. این جوان 25ساله‌ که خود را کامران معرفی می‌کرد با مراجعه به دادیار شعبه ششم دادســرای امـور جـنـایـی تـهـران، مـدعـی شـد همسرش به نام فاطمه 19 ساله به طور نامعلومی از خانه گریخته و نـــاپـــدیـــد شـــده‌اســـت. ایـــن مــرد در ادامــه دادخواست خود گفت: به هرجایی که احتمال می‌دادم همسرم به آنجا رفته باشد، رفتم اما اثری از وی پیدا نکردم، بنابراین برای پیدا کردن او به دادسرا آمدم تا از دستگاه قضایی و پلیس کمک بگیرم. کارآگاهان پلیس پس از تحقیقات از مادر زن جوان و همسایگانش وقتی پی به اختلاف شدید فاطمه با همسرش بردند، به کامران، شوهر اومظنون شده و نامبرده را دستگیر کردند. اصغرزاده بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران در خصوص این پرونده گفت: کامران در بازجویی‌های پلیسی ابتدا ادعا می‌کرد که هیچ اطلاعی از سرنوشت فاطمه ندارد، اما سرانجام پس از گذشت 5 روز لـب بـه اعـتـراف گـشـود و پرده از راز قتل همسرش برداشت. کامران در بازجویی‌های بعدی به صراحت به قتل همسرش اعتراف کرد و درخصوص انگیزه‌اش گفت: پس از تولد دخترم نیلوفر به خاطر بدهی مالی به صورت غیرقانونی به ترکیه رفتم و پس از گذشت چند ماه برگشتم. متهم افزود: اما پس از بازگشت به خانه‌ام متوجه تغییر رفتار فاطمه شدم و او هر روز به بهانه واهی با من جر و بحث می‌کرد. کامران همچنین اضافه کرد: با اینکه برایش پراید خریده بودم، اما باز هم بهانه می‌گرفت و خودروی مدل بالاتر می‌خواست تا اینکه شب حادثه فرا رسید. وی درخصوص شب حادثه گفت: آن شب به فاطمه قول دادم که اگر حقیقت ماجرا را به من بگوید، برایش پژو 206 خواهم خرید و وی نیز حقیقتی را برایم تعریف کرد که از شنیدن آن تحملم را از دست دادم و با دستانم گلویش را فشردم و خفه‌اش کردم. کامران در رابطه با اعتراف همسرش گفت: فاطمه به من گفته بود که از مدتی قبل هنگام مراجعه به قم با یک راننده آژانس آشنا شده، به گونه‌ای که آن جوان برای ازدواج به خواستگاری وی نزد مادرش رفته است. این جوان گفت: پس از آن که فهمیدم فاطمه مرده است، با دوستم <مرتضی> تماس گرفتم و ماجرا را برایش شرح دادم. البته دوستم خیلی تلاش کرد تا خودم را به پلیس معرفی کنم، اما من حاضر به این کار نبودم تا اینکه سرانجام جسد همسرم را در صندوق عقب خودروی دوستم قرار دادیم و آن را در بیابان‌های اطراف ایوانکی رها کردیم. اصغرزاده گفت: با توجه به اعترافات صریح کامران به ارتکاب قتل فاطمه برای وی قرار مجرمیت صادر شد. دوشنبه,11 آذر,

12آذر؛در پی حادثه سقوط 21 دانش‌آموز به دره عنوان شد     

خرابی سرویس مدرسه، بهانه استفاده از وانت بار مدیر ارزیابی عملکرد سازمان آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ما برای سرویس دانـش‌آمـوزان در ایـن مسیر با یک دستگاه خودروی لندرور قرارداد بسته بودیم که به دلیل سـهـل‌انگاری راننده و خرابی ماشین، یک دستگاه وانت‌بار، کار انتقال آنها را به صورت غیرمجاز انجام داده و ما از صاحب خودرو شکایت کردیم. ابراهیمی در خصوص حادثه سـقـوط 21 دانـش‌آمـوز در مـحـور اردبـیل - مشکین‌شهر به دره افزود: در برخی مناطق استان به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه، برای سرویس دانش‌‌آموزان از خودروی دیگری نظیر لندرور استفاده می‌شود و تا‌کنون در این زمینه مشکلی به وجود نیامده است. وی با بیان اینکه در قالب طرح مینی‌بوس مشکلی در ســــرویــــس مــــدارس وجـــود نـــدارد، گــفـــت: دانش‌آموزان مصدوم این حادثه در مقطع راهنمایی تحصیل می‌کردند و به دلیل نبود مـــدرســـه در روسـتــاهــای خــود، مـجـبــور بــه رفت و آمد و تحصیل در روستاهای همجوار بودند که از این بابت نیز مشکل کمبود فضای آموزشی مورد نظر بوده است و ما مجبور بودیم این دانـــش‌آمـــوزان را در روســتــاهــای هـمـجــوار سازماندهی کنیم. به گزارش فارس، ابراهیمی تـصـــــریـــــح کـــــرد: بـــــرخـــــی اظـــهـــــارنـــظـــــرهــــای غیرکارشناسی در این مورد که سرویس‌های مدارس در سطح استان به شکل غیر‌استاندارد انجام می‌گیرد، قبول نداریم و حاضریم مدارک و مستندات خود مبنی بر قرارداد سرویس مدارس و اجرای طرح مینی‌بوس را در اختیار آنها قرار دهیم. عضو کمیسیون آموزش مجلس بـا انـتـقـاد از برخی سهل‌انگاری‌ها در ارائه سرویس مدارس خواستار برخورد جدی و قاطع با مسببین این حادثه شد.  

خودسوزی‌ زنی جوان در زاهدان     

زن جوانی به دلیل نامعلومی خودسوزی کرد و در یـکـی از بـیـمـارسـتـان های ‌شرق‌ ‌کشور بستری شد.‌‌ به گزارش‌ ایسکانیوز، فریادهای زنی به نام "عایشه" که آتش از‌ ‌سراپای ‌وجودش زبانه می کشید لرزه بر جان ساکنان خانه های کوی میلان 51 خیابان‌‌ "‌آزادی" زاهدان انداخت.‌ ‌سـپـس شـعـلـه هـای سـرکـش بـا تـلاش هـمسایگان و کمک رسانان‌ ‌ایستگاه شماره یک آتش نشانی ، مهار و ‌زن سوخته به نزدیک ترین بیمارستان برده‌ ‌شد.‌ ‌تحقیق پلیس برای افشای راز خودسوزی این زن در شرایطی ادامه دارد که او‌ ‌دردناک ترین لحظه های ‌عمرش را در بخش مراقبت های ویژه سپری می کند. گفتنی است،پیش از این، دختر 13 ‌ساله ای به نام "فتانه" در کوی میلان 33 خیابان‌‌ "‌مجدیه" زاهدان خودسوزی کرد.21آذر

مرد همسرکش در فرودگاه امام دستگیر شد

مردی که هفت سال پیش در جنایتی هولناک همسر دومش را به قتل رسانده بود، پس از آزادی از زندان سوئد، در فرودگاه امام خمینی دستگیر شد. رسیدگی به پرونده این قتل از زمانی آغاز شد که مرد میانسالی به شعبه 1156 دادگاه عمومی تهران مراجعه کرد و طی دادخواستی اعلام کرد: چند وقت پیش متوجه شدم دخترم فاطمه که در سوئد زندگی می‌کند توسط همسرش به قتل رسیده است. در حالی که از شنیدن این خبر شوکه شده بودم پیگیر این قضیه شدم که چند نفر از آشنایانم گفتند احمد شوهر فاطمه متواری شده است و هیچ‌کس از او خبری ندارد. اکنون از شما می‌خواهم او را دستگیر کنید. با شکایت این مرد پرونده‌ای تشکیل و جهت رسیدگی تخصصی به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شد. همزمان با ارجاع پرونده تلاش کارآگاهان برای صحت و سقم این شکایت آغاز و از طریق پلیس بین‌الملل ناجا مشخص شد گفته‌های پیرمرد صحیح می‌باشد و دختر او به قتل رسیده و قاتل او همسرش می‌باشد. با توجه به حساسیت موضوع و احتمال حضور متهم در ایران با انجام هماهنگی‌های قضایی منزل پدری احمد چند بار مورد بازرسی قرار گرفت و تمام مکان‌هایی که احتمال می‌رفت متهم در آنجا حضور پیدا کند تحت کنترل قرار گرفت و از طرفی پلیس بین‌الملل ایران از مقامات قضایی سوئد درخواست کرد متهم به محض دستگیری به مقامات ایران تحویل داده شود. تلاش‌ها برای دستگیری احمد ادامه داشت تا اینکه اول دی‌ماه سال 80 که حدود سه ماه از جنایت می‌گذشت، متهم در کشور آلمان شناسایی و دستگیر شد.

احمد پس از دستگیری در آلمان تحویل پلیس سوئد شد و طی محاکمه‌ای در آن کشور به 10 سال زندان محکوم گردید. در حالی که هفت سال از زندانی بودن متهم در سوئد می‌گذشت سرانجام مقامات این کشور احمد را از سوئد اخراج کردند و چهارشنبه هفته گذشته هنگامی که او وارد فرودگاه امام‌خمینی شد توسط کارآگاهان اداره 10 پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد. با انتقال متهم به مقر پلیس، بازجویی‌ها آغاز شد و او در همان ابتدا به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت: فاطمه همسر دوم من بود. ما ابتدا زندگی خوبی داشتیم ولی بعد اختلافات زیادی بین‌مان حاکم شد. تا اینکه فاطمه از یکی از درگیری‌هایی که به وجود آمد از من شکایت کرد و مرا به زندان انداخت. یک روز پس از آزادی از زندان بود که او را در خیابان دیدم و سوار خودرویم کردم. از فاطمه خواهش کردم کمی هم به خواسته‌های من توجه داشته باشد و از بروز اختلاف جلوگیری کند.

فاطمه جواب مرا با پرخاشگری داد و فریاد به راه انداخت. من خیلی عصبانی شده بودم و در حین رانندگی و با گوشی تلفن همراه ضربه‌ای به سرش زدم که دچار خونریزی شد. احمد افزود: سریع کنار یک پارکینگ توقف کردم و او را از ماشین پیاده کردم تا جلوی خونریزی سرش را بگیرم اما او باز هم داد و فریاد به راه انداخت و از مردم درخواست کمک کرد. من که می‌خواستم کسی متوجه درگیری‌مان نشود جلوی دهانش را گرفتم و لحظه‌ای بعد در مقابل مقاومت زیاد او متوجه شدم بی‌حال شده است. وقتی دستم را از جلوی دهانش برداشتم دیدم او مرده است.

خیلی ترسیده بودم به خاطر همین سریع از محل فرار کردم تا اینکه دستگیر شدم.

قتل همسر سابق به خاطر اعتیاد     

‌26آذر:زن جوانی 4 سال پس از طلاق، همسر سابق خود را به علت اعتیاد با ضربات چکش به قتل رساند.‌به گزارش برنا، صبح روز بیستم آذرماه امسال زنی هراسان در تماس با ماموران پلیس از ‌مرگ مرد میانسالی خبر داد. بلافاصله اکیپی از کارآگاهان در قتلگاه مرد میانسال درخیابان رسالت ورامین ‌حاضر شدند. در تحقیقات اولیه مشخص شد قاتل پس ازبستن دست و پای مقتول به تخت با وارد آوردن ‌ضربات جسم سخت به سرش او را به قتل رسانده است. ‌در ادامه کارآگاهان توانستند آلت قتاله را که یک چکش بود در کنار جسد پیدا کنند. کارآگاهان پلیس، زن جوانی که در صحنه قتل حضور داشت را به عنوان مظنون اصلی دستگیر و به اداره آگاهی منتقل ‌کردند. پس از انتقال مظنون به قتل به اداره آگاهی، زن جوان بلافاصله در بازجویی ها به قتل همسرش ‌اعتراف کرد. اکرم در مورد نحوه قتل همسرش به کارآگاهان گفت: 4سال قبل پس از ‌17‌ سال زندگی مشترک با حمید رضا از وی جداشدم. ‌پس از طلاق حضانت دخترمان به من و پسرمان ایلیا به همسرم سپرده شد. قاتل ادامه داد: بعد از ‌طلاق هرچند وقت یک بار برای دیدن پسرم به خانه همسر سابقم رفت و آمد داشتم . ‌روز حادثه برای دیدن پسرم دوباره به خانه حمید رضا آمدم و از او خواستم اعتیادش را ترک ‌کند تا باهم زندگی کنیم او نیز قول داد به زودی اعتیادش را ترک می کند، اما شب دوباره برای تهیه مواد ‌مخدر از خانه خارج شد و پس از تهیه آن به منزل بازگشت و شروع به کشیدن کراک کرد. ‌پس از این کار، پسرم به شدت به وی اعتراض کرد که همین امر باعث درگیری شدید بین آن دو شد و حمید ‌رضا به شدت پسرمان را کتک زد.همسرم پس از اتمام مصرف مواد از من خواست تا برای ترک مواد مخدر ‌وی را به تخت ببندم که من نیز این کار را انجام دادم. ‌قاتل 36 ساله در مورد نحوه قتل گفت: صبح روز بعد پسرم را به مدرسه فرستادم و تصمیم گرفتم نقشه ‌قتل همسرم را عملی کنم. به همین خاطر با استفاده از چکش چندین ضربه به سرش وارد کردم و در ادامه ‌برای اطمینان از مرگش و رهایی خود و فرزندانم، وی را با یک باند کشی خفه کردم. ‌همچنین پس از اعترافات و بازسازی صحنه قتل توسط قاتل، پرونده جهت رسیدگی به دادسرا ارسال ‌شد.‌

اخبارکمیلی:

20 آذر،تکمیل خبر؛ تائید حکم قصاص مردی که خواهرزنش را کشت    

 مرد جوانی که به جرم قـتــل خــواهــر زن خـود بـه قصاص محکوم شده است، گفت: خواهر زنم توبه مرا نـپـــذیـــرفـــت، او را کــشـتــم. به گـزارش فـارس،‌ 23 عصر مهر سال 85، مأموران گشت‌ انتظامی تهران بزرگ از کشف یک گونی حاوی یک جسد باخبر شدند. آنها با حضور در محل حادثه واقع در حوالی شهر‌ ری دریافتند زن جوانی بر اثر پیچیده شدن یک طناب سفید رنگ ‌دور گردنش به قتل رسیده، سپس جسدش داخل گونی قرار گرفته و به این محل آورده شده اســت. جــابـری قـاضـی واحـد اظـهـار نـظـر دادسرای امور جنایی تهران در خصوص این پرونده، گفت: مأموران با انجام تحقیقات موفق شدند پس از گذشت دو هفته هویت این زن به نام فاطمه 28 ساله را شناسایی کنند. وی ادامه داد: با آغاز تحقیقات از همسر و بـسـتـگـان فـاطـمـه، انـگـشت‌ اتهام به سوی شوهر خواهر این زن به نام علی‌رضا 27 ساله نشانه رفت. وی افزود: علی‌رضا پس از گـذشـت بـازجـویـی‌هـای فنی نهایتاً لب به اعتراف گشود و مدعی شد فاطمه را به قتل رسانده و جسد وی را برای مشخص نشدن به حوالی شهر ری برده و در آنجا رهـا کـرده اســت. عــلــی‌رضـا مدعی شد پـیــش از ازدواج‌ بـا دخـتـران زیـادی ارتـباط داشتم و فاطمه که از این موضوع با خبر شده بود، در بسیاری از مواقع از این موضوع برای خراب کردن رابطه من و همسرم استفاده می‌کرد. وی ادامه داد: روز حادثه با فاطمه تماس گرفتم و مدعی شدم هـمـســرم مــریــض شــده و بــرای بــردن بـه بیمارستان به خانه ما بیاید تا به من کمک کند. وی افزود: زمانی که فاطمه به خانه‌مان آمد با او‌ صحبت کردم و گفتم توبه کرده‌ام اما وی حرف مرا باور نکرد، من نیز با عصبانیت هر چه تمام طنابی را به دور گردن وی انداخته و او را به قتل رساندم. قاضی واحد اظهار نظر دادسرای امور جنایی تهران گفت: با توجه به مجرم شناخته شدن علی‌رضا، قاضی شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران وی را به قصاص محکوم کرد که این حکم از سوی شعبه 11 دیوان عالی کشور تأیید شد.

دوشنبه,25 آذر,1387 تنها ولی‌دم مقتول خواهان قصاص پدرش شد    

 فردی که متهم است به دنبال ورشکستگی خود اقدام به قتل همسرش کرده، از سوی بازپرس ویژه قتل مجرم شناخته شد. به گزارش ایسنا، عصر روز یکشنبه 28 مهرماه سال گذشته قاضی روشن بازپرس کشیک قتل پایتخت از طریق گزارش افسر نگهبان کلانتری 115 رازی در جریان کشف جسد زنی 55 ساله داخل اتاق یک مسافرخانه قرار گرفت و بلافاصله دستور انجام تحقیقات توسط پلیس جنایی را صادر کرد. در بررسی‌های اولیه، عوامل تشخیص هویت چند بسته قرص خواب‌آور در صحنه جرم مشاهده کردند اما مشخص نبود که خود متوفی اقدام به مصرف قرص‌ها کرده یا شخص دیگری قرص‌ها را به وی خورانده است. با انجام تحقیقات بعدی، بازپرس پرونده متوجه شـد کـه ایـن زن بـه هـمـراه هـمـسـر خود به مسافرخانه آمده‌ اما در زمان کشف جسد، اثری از همسر متوفی نبوده است. با توجه به این موضوع، دستور شناسایی و بازداشت همسر متوفی صادر شد که با تلاش ماموران انتظامی روز 29 مهرماه سال گذشته، این فرد بازداشت و روز بعد در مقابل بازپرس شعبه سوم بازپرسی (ویژه قتل) دادسرای امور جنایی تهران، پرده از راز جنایت علیه همسر خود برداشت. این مرد 63 ساله به نام <اصغر> خطاب به بازپرس ویژه قتل گفت: از مدتی قبل به دلیل ورشکستگی در منزل مادرزنم زندگی می‌کردیم تا اینکه ابتدا با همسرم و سپس با مادر وی دچار اختلاف شدم و به همین دلیل به همراه همسر خود از خانه مادرزنم بیرون آمدیم. وی افزود: مدتی را در تهران در منزل پسر 25 ساله‌ام زندگی کردیم اما بـه دلیل آنکه او نیز متاهل بود و در خانه استیجاری زندگی می‌کرد، از منزل او هم خارج شدیم و چند شبی را داخل یک مسافرخانه بودیم تا به دنبال کار بگردم. این متهم ادامه داد: یک روز به همسرم گفتم که بهتر است دیگر از این دنیا برویم و به دنبال همین حرف، روز جنایت زمانی که او داخل مسافرخانه اظهار کرد که قلبـش درد مـی‌کند، حدود 50 عدد قرص خواب‌آور را که قبلا از داروخانه تهیه کرده بودم، جلوی چشمان وی در آب حل کرده و به او دادم. او هم بعد از خوردن دارو به خواب رفت. <اصغر> اضافه کرد: پس از به خواب رفتن همسرم، خودم نیز به شدت خواب آلود بودم به همین دلیل خوابیدم و زمانی که از خواب برخاستم متوجه شدم که همسرم زنده نیست. با دستپاچگی به سمت کرج فرار کردم و قصد داشتم خودم را به داخل سد بیندازم اما همین که عمق آب سد و ارتفاع آن را دیدم ترسیدم و به تهران بازگشتم که بعد از مراجعه به مسافرخانه، بازداشت شدم. در پی اظهارات اولیه متهم، قاضی روشن نسبت به ادامه تحقیقات و ارجاع متهم به پزشکی قانونی جهت بررسی سلامت روانی وی، دستورات قضایی لازم را صادر کرد که پزشکی قانونی نیز در اظهارنظر خود اعلام کرد این مرد از سلامت روانی برخوردار بوده و در زمان ارتکاب جنایت نیز جنون نداشته است. پس از اعلام نظر پزشکی قانونی، تحقیق از این متهم وارد مرحله‌ای تازه شد تا اینکه پسر متهم و مقتول به عنوان تنها ولی‌دم پرونده در دادسرا حضور یافت و خواهان قصاص پدرش شد. پـس از اخـذ آخـریـن دفـاعـیـات از متهم که مشخص شد پس از خوراندن قرص‌ها بالشی را نیز روی دهان همسرش قرار داده و او را خفه کرده است، فرزند وی حاضر به گذشت نشد و نهایتا صبح دیروز بازپرس ویژه قتل تهران پرونده را با صدور قرار مجرمیت به دادیار اظهارنظر دادسرای ناحیه 27 تهران ارجاع داد.

52 آذر، برای گره گشایی از پرونده یک قتل کودک 6 ساله برای تعیین سلامت روانی به پزشکی قانونی می‌رود    

کودک 6 ساله‌ای که شاهد مرگ برادر 2 ساله خود بوده، برای تعیین سلامت روانی‌اش با دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی روانه پزشکی قانونی شد.به گزارش فارس،‌ عصر11 تیرماه سال جاری مأموران مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تهران بزرگ از فوت یک کودک 2 ساله با خبر شدند. آنها با حضور در بیمارستان دریافتند، یک کودک 2 ساله به دلیل نامعلومی پس از رسیدن به بیمارستان فوت کرده و پدر و مادر او نیز مدعی‌اند فرزندشان دچار خفگی شده است. روشن بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران در خصوص این پرونده گفت: بررسی از پدر و مادر این کودک نشان داد این کودک در حین بازی در خانه‌شان در حوالی دهکده المپیک داخل یک بشکه آب افتاده و دچار خفگی شده است. پدر این کودک در خصوص وقوع این حادثه مدعی شد در خانه مشغول تماشای تلویزیون بودم که دختر بچه 6 ساله‌ام آمد و گفت که برادرش داخل بشکه آب افتاده است. وی ادامه داد: زمانی که کودکم را از بشکه درآوردم به درمانگاه نزدیک محل زندگی‌مان بردم اما پزشکان آن جا از پذیرش فرزندم امتناع کردند در حالی که هنوز نفس می‌کشید. این فرد گفت: زمانی که به درمانگاه بعدی رسیدیم پزشکان مدعی شدند فرزندم فوت کرده است. روشن با اشاره به این مطلب که با توجه به ادعای این خانواده اگر پزشکی قانونی تایید می‌کرد که این کودک در صورت زودتر رسیدن به بیمارستان نجات پیدا می‌کرده است، پزشکان بیمارستان اول مقصر قلمداد می‌شدند، گفت: پزشکی قانونی این ادعا را اثبات کرد و به این ترتیب پزشکان بیمارستان اول مقصر شناخته شدند. وی ادامه داد: پرونده در این مرحله متوقف نشد و مشخص شد کودک فوت شده پیش از آن که درون بشکه آب بیفتد توسط دایی خود مورد آزار قرار گرفته است اما پدر و مادر این کودک به دلیل نامشخصی حضور این فرد در خانه‌شان را تایید نمی‌کنند. بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران گفت: مرد جوان 23 ساله‌ای به نام عبدالمناف دستگیر ‌و مدعی شد شب قبل در خانه خواهر و شوهر خواهرش حضور داشته اما از نحوه فوت کودک آنها بی‌اطلاع است. روشن تصریح کرد: فرزند بزرگتر این خانواده مدعی شد دایی وی گلوی کودک 2 ساله را فشار داده و زمانی که کودک شروع به دست و پا زدن کرده، وی را به داخل بشکه آب انداخته است. وی افزود: عبدالمناف مظنون به قتل شناخته شد و تحقیقات در خصوص مشخص شدن زوایای پنهان این پرونده ادامه یافت تا اینکه پزشکی قانونی در نظر آخرش مدعی شد این کودک می‌توانسته پیش از افتادن در آب فوت کرده باشد که این نظر در مجرم شناخته شدن دایی بی‌رحم می‌توانست کمک کند، اما عبدالمناف لب به اعتراف باز نکرد. روشن گفت: برای آن که بار دیگر صحت ادعای کودک 6 ساله برادر متوفی تایید شود این کودک به پزشکی قانونی فرستاده شد تا پزشکان سلامت روانی وی را تایید کنند.

برادرکشی با چاقوی میوه‌خوری    

 30آذر؛ فـــــردی کـــــه بـــــرادرش را بــــا چــــاقــــوی میوه‌خوری در یک درگیری خانوادگی به قتل رســانــده بــود، تـوسـط پـلـیـس دسـتـگـیـر شـد. به گزارش ایسنا،ماموران کلانتری 161 ابوذر در 26 آذرماه امسال در بیمارستان ضیائیان با پیکر بی‌جان جوانی 38 ساله مواجه شدند که بر اثر اصابت چاقو و خونریزی شدید جان باخته بود. کارآگاه لیراوی - معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ - اظهار کرد: ماموران کــــلانـــتـــری پـــس از تــحــقــیــقـــات از کـــارکــنــان بـیمارستان، متوجه شدند مقتول به هویت <نوید> توسط برادرش به بیمارستان منتقل شده است، در نتیجه پلیس پس از به دست آوردن اطـلاعـات به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسـرای جنایی تهران ساعاتی بعد، برادر مقتول به نام <اکبر>32 ساله را در خیابان ابوذر دستگیر کرد. به گفته وی، فرد دستگیرشده که به شدت شوکه شده بود، به قتل برادرش اعتراف کرد و درباره جـزئـیـات حـادثـه بـه مـامـوران پــلــیــس اظـهار کرد:<نوید> با آن ‌که مدرس خـصوصی موسیقی بوده، اما مدام با او و خواهرش درگیری داشته است، تا اینکه در شب حادثه در این درگیری‌ کار به کتک‌کاری کشید، ابتدا <نوید> با چاقوی میوه‌خوری به طرفش حمله‌ور شده و از ناحیه سر، او را مجروح کرده و او نیز در خلال درگیری با همان چاقو، ضربه‌ای به پهلوی <نوید> وارد کرده و زمانی که متوجه زخمی شدن برادرش شده، او را به بیمارستان منتقل کرده است. لیراوی ادامه داد: پس از اعترافات این متهم، وی به همراه پرونده و به منظور تحقیقات بیشتر و روشن شدن انگیزه درگیری و زوایای مختلف این حادثه دراختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

/ 0 نظر / 16 بازدید