کشکول45

اختلالات روانی در بین15 تا 25 ساله ها رو به افزایش است    

‌بر اساس گزارش انجمن روانپزشکان ایـــران، 25 درصـــد جـــمـــعــیــت کــشــور(یک چهارم،میانیگین افرادخانواده7/4نفراست هرخانواده 1نفر) مبتلا به اختلالات روانی هستند.

آفتاب یزد7آذر: ‌امامی رضوی معاون سلامت وزارت [جراحی وآموزش جراحی] هشدار داد: تعداد بیماران مبتلا به اختلالات روانی در ‌کشور رو به افزایش است . وی در نشست کمیته کشوری بهداشت و روان در وزارت [جراحی] بدون ‌ذکر آمار[چون اساس کاردولت نهم سانسورآماراینگونه موارد وآماراقتصادی غلط دادن است] این بیماران در کشور ، گفت: اختلالات ‌روانی در گروه سنی 15 تا 25 سال رو به افزایش بوده که این امر بسیار خطرناک است. ایـــن رونــد بــاعــث مــی‌شــود بـیـمــاری‌هــای اختلالات روانی در میان سایر بیماری‌ها در رتبه اول کشور ‌قرار گیرد و تهدید بزرگی برای سلامت جامعه است . تا سال آینده جمعیت کشور رو به پیری می‌رود، اگر از زمان کنونی برنامه‌های راهبردی و اساسی برای پیشگیری از روند رو به افزایش بیماری‌های اختلالات روانی انجام ندهیم ‌در آینده نمی توانیم آن را کنترل کنیم

روزشاد

چند سالی است که روز اول ذیقعده روز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها معرفی شده و به همین مناسبت این روز، روز دختران نام گرفته است. اینکه یک روز دیگر روز شادی اعلام شده است، جای شادمانی دارد. در تقویم ایرانی و اسلامی و در عرف جامعه مذهبی، روزهای شاد کمتر مورد توجه قرار می گیرد. امسال در رسانه  ملی هم برنامه های مختلف شاد به مناسبت روز تولد حضرت معصومه و روز دختران پخش شد. در خیابان ها هم بیلبوردهای تبریک روز دختران به چشم می خورد. دخترها هم که امروز در جامعه­ی ایرانی دیگر مجموعه­ای در خدمت مردان شناخته نمی­شوند و به گواهی قبول شدگان سال­های متمادی در کنکور در مجموع باسوادتر از پسران هستند و اگر حقوقشان هنوز ادا نشده، اما مجموعه­های پی­گیری برای به دست آوردن حقوقشان به وجود آورده­اند و در عین حال روح پرظرافت آنان، جامعه­ی شادتری را می­سازند، باید روز خاصی می­داشتند که بهانه­ای باشد تا از دختران و تلاش­های صادقانه­شان برای ساختن ایرانی آباد و آزاد تقدیر شود. وجود بارگاه پربرکت و باعظمت حضرت معصومه در قم، در نزدیکی پایتخت ایران که در آن "دختر" حضرت امام کاظم و "خواهر" امام رضا مدفون است، در میان بی­توجهی تاریخی فضاهای مذهبی و دینی به زنان که نشأت گرفته از فرهنگ عربی بوده است، نکته­ی قابل توجهی است که حرمت گذاری تاریخی ایرانی­ها به زنان را تأکید می­کند. نوشته حجة الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی ابطحی:۱۰ آبان

غرفه  تاریخ مطبوعات هم دیدنی بود.

 کپی اولین ها در روزنامه نگاری آنجا بود. جالب است که در سال ۱۳۰۲ زنان در ایران مجله تخصصی داشته اند.

بهبود حافظه

حجة الاسلام سیدمحمدعلی ابطحی:دوستانم در مؤسسه  همایش فرازان  که توسط یکی از جوانان زر انگیزه  کشور تأسیس شده از من دعوت کردند تا در سمیناری که خودشان در بخش خصوصی در مورد سرپرست زمان، استرس و تقویت حافظه تشکیل داده بودند شرکت کنم. رفتم. آقایان دیویدتوماس، باب هوئی و کوین کلی در آنجا سخنرانی می کردند. حرف های خوبی می زدند؛ همین که در ایران در این سال ها به نام کلاس های موفقیت از آن کپی برداری شده است.آقای دیوید توماس مؤلف کتاب معروف بهبود حافظه است.

30سال  گذشت

 

 

سیدمحمدعلی ابطحی:داشتم وب گردی می کردم به خاطره  پرمعنایی از فرزند آیت الله خزعلی معروف در وبلاگش برخورد کردم؛ خواندنی است:

به زیارت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) رفته بودم. پیرمردی فرزانه از تجار قدیم خوزستان مرا دید. خاطره ای جالب از ۴۰ سال قبل نقل می کرد. او می گفت: ۴۰ سال قبل پای منبر پدرت آیت الله خزعلی در آبادان بودم. به فاصله کمی از مسجد، کاباره و کازینو بود و جمعی از جوانان به می گساری و لهو و لعب و قمار مشغول بودند. حضرت آیت الله بر فراز منبر با اشاره به انحراف جوانان فرمودند: "اگر ۲۴ ساعت رادیو و تلویزیون را به ما بدهند، خواهید دید که چگونه این جوانان را تربیت و اصلاح می کنیم."

سپس آن پیر فرزانه گفت: "به پدر بگویید هنوز ۲۴ ساعت نشده است؟!" ۲۴ آبان ۱۳۸۷

زیتون:بله به جای 24ساعت 30سال است تلوزیون تحت سلطه باندخزعلی است.آیت الله خزعلی ازشیوخ طرفدارانجمن حجتیه وفردی افراطی است که ازهم پاشی دفترتحکیم وحدت،وانحرافات سیاسی و...وافسردگی ودلزدگی جوانان وناامیدی آنهاازبهبود روند اموروعدم شرکتشان درچندانتخابات گذشته  کشور؛ محصول افکارخزعلی،به دلیل سختگیری هایش می باشد . نامه امام خمینی به خزعلی درموردسختگیری اش به جوانان که احمدجنتی عضوشورای نگهبان بعدازامام درخطبه های نمازجمعه قم آنرا،کاغذپاره که اززیرخروارها،خاک درآورده اند نامیده بود- بسیارمشهوراست .مانندمرادش احمدی نژادکه مدارک دانشگاهی راکاغذپاره نامیددرقضیه یارش، حضرت مستطاب علی کردان اصل بولتنیسمی .

نامه امام به خزعلی می رساندکه فرهنگ رژیم ستم شاهی وفرهنگ افراط وحجتیه ای دوروی یک سکه اند.

به نمونه ای ازافراط گری دوست خزعلی یعنی جنتی بنگریم۲۱ آبان ۱۳۸۷

آقای جنتی   در خطبه های نماز جمعه همان موقع که به شدت از دولت حمایت می کردند و با اشاره به یک مشت روزنامه [مخالف انجمن حجتیه وطرفداراسلام امام خمینی]که ریخته اند سر دولت مظلوم[حامی کردان مظلوم!] به یک عده ای که حتماً غیر آقای احمدی نژاد بودند اشاره داشتند که اینها گمان کرده اند ما دو دستی ریاست جمهوری را به آنها تحویل خواهیم داد.[این حرف جنتی یعنی ردصلاحیت غیرقانونی می کنیم ومانندانتخابات دوره ششم مجلس رأی مردم راباطل وآنهاراافسرده وناامیدمی کنیم،این اوج اهانت به مردم ایران وتصمیم گرفتن به جای آنهاست،خداوندایشان به سوزدل زینت ذلیل نماید وبادشمنان اهل بیت محشورگرداند] بعد شیطان را لعنت کردند و از ادامه  حرف منصرف شدند و گفتند به وقتش توضیح می دهند. هفته هایی که ایشان خطبه می­خوانند را حتماً گوش کنید. خیلی بامزه است. تصور اینکه ریاست جمهوری مثل دبیری شورای نگهبان دو دستی تقدیم میشود هم یکی از آن نمونه حرفهای بامزه بود. بازم همین جوری!(نویسنده :سیدمحمدعلی ابطحی)

۰۶ آذر ۱۳۸۷

لشگر نسل الکترونیکی به بازار رسیده‌اند

حجة الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی ابطحی:دیروز رفتم نمایشگاه الکامپ. آن قدر شلوغ بود که فقط می‌شد آدم‌ها را دید که جلو غرفه ها ایستاده اند و یا در خیابانها مثل تظاهرات در حال رفت‌و آمد هستند. زیر پاها پر بود از اوراق تبلیغاتی شرکتها. میانگین شرکت­کننده­ها ۲۰ ساله بودند و میانگین صاحبان شرکت‌ها ۳۰ ساله. آینده‌ی ایران حتماً در اختیار کسانی است که در صنعت ICT جای بیشتری برای خود رزرو کرده اند. ارتباط فراگیر نسل معاصر با IT اتفاق مهمی است که آینده­ی متفاوت و رشد یافته‌ای برای ایران رقم می­‌زند. در آینده  بسیار نزدیک در رقابت نسل متکی بر ماشین و نسل نگران از این فراگیری الکترونیکی همه چیز به نفع نسل الکترونیکی، رقم خواهد خورد. ایران بزرگ­ترین بازار ICT خاورمیانه است؛ اما GTEXنمایشگاه بزرگ در دبی برگزار می­شود، با جمعیتی کمتر از یک میلیون نفر. ایرانی ها هم از این جا به دبی می روند تا در نمایشگاه اصلی منطقه­ای ICT شرکت کنند. این تقابل نو و سنت در عرصه پیشرفت های الکترونیکی غیر قابل مهار است. نکته  مهم در نمایشگاه الکامپ غرفه های زیبا و باسلیقه و فضای کاملاً فنی بود. بخش خصوصی در این حوزه بیشترین سرمایه گذاری را کرده و به همین دلیل خوش سلیقه مانده است؛ برعکس نمایشگاه هایی مثل مطبوعات و کتاب و محصولات فرهنگی که یا دولتی هستند و یا از یارانه  دولت استفاده می کنند. در آن شلوغی که به ندرت آخوند در آن حوالی یافت می شد، لطف اهالی این حوزه برایم جالب بود. تا فرصت می شد از سیاست هم حرف می زدند. به دلیل ازدحام مردم جمعیتی جمع می شد و اولین سؤالشان این بود که آقای خاتمی می آید؟ من هم قاطعانه می گفتم نه! البته فوری توضیح می دادم که منظورم این است که نمایشگاه الکامپ نمی آید! و توضیح می‌دادم که شرایط به شکلی است که دیگر آقای خاتمی نمی‌تواند کاندیدا نشود. جمع فرند فیدی ها هم درست در میدان وسط نمایشگاه به هم رسیدیم. کلی IDهایشان را معرفی کردند و عکس دسته‌جمعی گرفتیم.

معصومه ابتکار همسرسیدمحمدهاشمی:...این را هم در تکمیل پست امروز بنویسم که اندر احوالات و اخبار  این دوره و زمانه مخصوصا در حوزه سیاسی ، پیچ و تاب های ذهنی فراوان است. اصلا این کلمات mind twister  که اصطلاحا به معماها می گویند مفهوم واقعی تاب برداشتن ذهنی است؛ «پیچاننده ذهن». مثل این ماجرای اخیر چاقوی زنجان که سر و ته آن را نفهمیدیم و فقط یک تاب به تاب های ذهنی مان اضافه کرد.[اشاره به حرف احمدی نژاد درزنجان،که باچاقوزنجان گوش می برم]

گیاهان حشره خوار    

 با توجه به اینکه گیاهان دستگاه عصبی ندارند، پس چگونه ‌در گیاهان حشره خوار، مانند گیاه دیونه، تماس حشره با ‌برگ درک شده و بلافاصله بــرگ بــســتـه مـی‌شـود و حـشـره به دام ‌مـی‌افـتـد؟ گیاه دیونه که به مگس خوار نیز مشهور است پهنک برگ به ‌وسیله زوائدی به دمبرگ که پهن و بالدار است متصل می گردد. ‌پهنک در دوطرف رگبرگ وسطی به دو قسمت مساوی تقسیم می شود. ‌در سطح برگ گیاه دیونه سه نوع کرک حساس دیـده مـی‌شـود. 1-‌کرکهای سخت و خشن حاشیه‌ای 2-کرکهای حساس دراز و نازک 3-‌کرکهای ترشحی و ریز و قرمز. وقتی حشره‌ای به کرکهای حساس ‌وسـط پـهـنـک برخورد می‌کند برگ تحریک می‌شود و دو قسمت پهنک آن ‌در حول رگبرگ وسطی تا می‌گردد و کرکهای حاشیه‌ای در هم فرو رفته حشره را در خود محبوس می‌کنند. پهنک تا شده و تا ‌پایان گوارش حشره روی هم باقی می‌ماند. البته برگ این ‌گـیـاهان تنها هنگام برخورد حشره بسته نمی‌شود بلکه اگر ‌دانه‌ای شن روی برگ قرار گیرد برگ همین واکنش را نشان ‌می‌دهد. پس علت بسته شدن برگ برخورد و ضربه است.‌ پنج شنبه,7 آذر,1387 - شماره : 2509 

دیدار با دوست قدیمی دکتر شریعتی

سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی مشهد به بهانه هفتاد و پنجمین سالگرد تولد دکتر علی شریعتی با دکتر حسین رزمجو، یکی از دوستان و همکلاسی‌های دکتر شریعتی دیدار کرد. به گزارش ایسنا، رزمجو در این دیدار گفت: مثل دکتر شریعتی نویسنده‌ای پرشور و با ارادت نسبت به خاندان عصمت(ع) ندیده‌ام؛ او از پیامبر در اسلام شناسی تا کتاب علی(ع) برگونه اساطیر و فاطمه فاطمه است و حسین وارث آدم و تا امام زمان(ع) که کتاب «انتظار مظهر اعتراض» در مورد این امام همام نوشته است، ارادت پاک و عمیق او موج می‌زند.

تحلیلی از وضعیت خشونت علیه زنان

نسرین ستوده به مناسبت روز جهانی نفی‌‏ خشونت علیه زنان گفت: خشونت علیه زنان به دو بخش قانونی و غیر قانونی قابل تقسیم است. در بخش مربوط به خشونت قانونی علیه زنان ما با تبعیضاتی روبه‌رو هستیم که در قانون به رسمیت شناخته شده است، حق طلاق در خانواده به عنوان حق مطلق برای مرد شناخته شده است و تعدد زوجات قانونی برای مردان به رسمیت شناخته شده است. این وکیل دادگستری ادامه داد: به علاوه در مجازات دختران و پسران با تبعیض سنی فاحشی نیز مواجه هستیم، به‌طوری که دختران هشت‌ونیم سال‌‏ و همچنین پسران 14ساله ‌‏در معرض مجازات‌‏های سنگین قرار می‌‏گیرند، در حالی‌‏که چگونه می‌‏توان پذیرفت که کودک هشت‌ونیم ساله به چنان رشد عقلی رسیده باشد که بتواند نتایج اعمالش را از جمله مجازات‌هایی که به آنها تحمیل می‌‏شود پیش‌بینی کند. این فعال امور زنان در رابطه با خشونت‌‏های غیرقانونی بیان کرد: ریشه بسیاری ازخشونت‌‏های غیر قانونی را باید در قانون ضعیف جست‌‏وجو کنیم.

/ 2 نظر / 15 بازدید
ضد اسلام حقیقی‌

اهانت به امام خمینی اهانت به اسلام است اما برای اولین بار دشمن اسلام کفار و کمونیستها و صهیونیست‌ها و غیره نیستند. الحمد لله دشمنان اسلام همین ایرانیان مسلمان خودمان هستند. مرحبا به امام خامنه‌ای و جناب احمدی‌نژاد دیگر احتیاج به ضد اسلامی خارجی‌ نداریم و مثل خودرو در همین کشور عزیزمان ضد اسلامی تولید می‌کنیم. هرچقدر احمدی‌نژاد و خامنه‌ای بگن باز هم خودشان دو تا مخترع و تولید کننده ضد اسلامند.مرحبا مرحبا . خامنه‌ای و احمدی‌نژاد نباید به هیچ وجه اسم آیت‌الله عزیز امام خمینی را به زبان ببرند و اسم این روح خدا را نجس نمایند.

ضد اسلام حقیقی‌

اهانت به امام خمینی اهانت به اسلام است اما برای اولین بار دشمن اسلام کفار و کمونیستها و صهیونیست‌ها و غیره نیستند. الحمد لله دشمنان اسلام همین ایرانیان مسلمان خودمان هستند. مرحبا به امام خامنه‌ای و جناب احمدی‌نژاد دیگر احتیاج به ضد اسلامی خارجی‌ نداریم و مثل خودرو در همین کشور عزیزمان ضد اسلامی تولید می‌کنیم. هرچقدر احمدی‌نژاد و خامنه‌ای بگن باز هم خودشان دو تا مخترع و تولید کننده ضد اسلامند.مرحبا مرحبا . خامنه‌ای و احمدی‌نژاد نباید به هیچ وجه اسم آیت‌الله عزیز امام خمینی را به زبان ببرند و اسم این روح خدا را نجس نمایند.