غزّه نامه(کونواللظالم خصماوللمظلوم عونا؛دشمن ظالم ویاورمظلوم باشید)

پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای درباره مصیبت هولناک قتل عام مردم مظلوم غزه

بسم الله الرحمن الرحیم ‌ ‌. انا لله و انا الیه راجعون ‌ ‌

جنایت هولناک رژیم صهیونیستی در غـزه و قـتل‌عام صدها مرد و زن و کودک مظلوم، بار دیگر چهره‌ خونخوار گرگ‌های صهیونیست را از پشت پرده تزویر سال‌های اخیر بیرون آورد و خطر حضور این کافر حربی را در قلـب سـرزمـیـن‌های امت اسلام، به غافلان و مسامحه‌کاران گوشزد کرد. مصیبت این حادثه هولناک برای هر مسلمان بلکه برای هر انسان با وجدان و با شرف در هر نقطه‌جهان بسی گران و کوبنده است، ولی مصیبت بزرگتر سکوت تشویق‌آمیز برخی دولت‌های عربی و مدعی مسلمانی است. چه مصیبتی از این بالاتر که دولت‌های مسلمان که باید در برابر رژیم غاصب و کافر و محارب، از مردم مظلوم غزه حمایت می‌کردند، رفتاری پیشه کنند که مقامات جنایتکار صهیونیست، گستاخانه آنها را هماهنگ و موافق با این فاجعه ‌آفرینی بزرگ معرفی کنند؟ ‌ ‌سران این کـشــورهـا چـه جـوابـی در بـرابـر رسـول‌اللـه صلی‌الله‌علیه‌و‌آله خواهند داشت؟ چه جوابی به ملت‌های خود که یقینا عزادار این فاجعه‌اند خواهند داد؟ به یقین امروز دل مردم مصر و اردن و سایر کشورهای اسلامی از این کشتار، پس از آن محاصره‌ طولانی غذایی و دارویی لبالب از خون است. ‌ ‌دولت جنایتکار بوش در واپسین روزهای حکمرانی ننگین خود با همدستی در این جنایت بزرگ، رژیم آمریکا را بیش از پیش روسیاه کرد و پرونده جرائم خود را به عنوان جنایتکار جنگی قطورتر ساخت. دولت‌های اروپایی با بی‌تفاوتی و شـایـد همراهی خود در این فاجعه‌بزرگ،‌ یک‌بار دیگر دروغ بودن ادعاهای طرفداری از حقوق بشر را ثابت کردند و شرکت خود در جبهه‌ ضدیت با اسلام و مسلمین را نشان دادند. اکنون سوال من از علما و روحانیون جهان عرب و روسای ازهر مصر این است که آیا هنگام آن نرسیده است که برای اسلام و مسلمین احساس خطر کنید؟ آیا هنگام آن نـرسـیـده است که به واجب نهی از منکر و کلمه‌ حقٍ عندَ امامٍ جائر عمل کنید؟ ‌ ‌ آیا عـرصـه‌ دیـگری عریان‌تر از آنچه در غزه و فلـسـطـیـن در جـریان است در همدستی کـفـار حربی با منافقان امّت برای سرکوب مسلمانان لازم است، تا شما احساس تکلیف کنید؟ سوال من از رسانه‌ها و روشنفکران جهان اسلام و به ویژه جهان عرب آن است که تــا چــه هـنگـام بـه مسئـولیـت رسـانـه‌ای و روشنفکـری خود بی‌تفاوت خواهید ماند؟ آیا سـازمـان‌هـای حـقـوق بـشرِ رسوای غرب و شورای به اصطلاح امنیت سازمان ملل بیش از این هم ممکن است رسوا شوند؟ ‌همه مـجاهدان فلسطین و همه ‌مومنان دنیای اسلام به هر نحو ممکن موظف به دفاع از زنان و کودکان و مردم بی‌دفاع غزه‌اند و هر کس در این دفاع‌ مشروع و مقدس کشته شود شهید است و امید آن خواهد داشت که در صف شـهـدای بـدر و اُحـد در مـحـضـر رسـول‌اللـه صلـی‌الله ‌علیه‌وآله‌ محشور شود. ‌سازمان کـنـفـرانـس اسلامـی بـایـد در ایـن شـرایط حساس به وظیفه‌ تاریخی خود عمل کند و جبهه‌ یکپارچه‌ای به دور از ملاحظه‌کاری و انفعال، در برابر رژیم صهیونیستی تشکیل دهد. بـایـد رژیم صـهـیـونیستی به وسیله‌ دولت‌های مسلمان مجازات شود. سران آن رژیم غاصب باید به جرم این جنایت و نیز محاصره‌ طولانی مـدت، شـخصاً محاکمه و مجازات شوند. ‌ملت‌های مسلمان می‌توانند با عزم راسخ خود ایـن مـطـالـبات را تحقق بخشند و وظیفه‌ سیاستمداران و علما و روشنفکران در این بـرهـه بـسـی سـنـگـیـن‌تـر از دیگران است. ‌اینجانب به مناسبت فاجعه‌ غزه روز دوشنبه را عزای عمومی اعلام می‌کنم و مسئولان کشور را به ادای وظایف خود در این حادثه‌ غم‌انگیز فرا می‌خوانم. ‌ ‌

وَ سَیعلَمُ ‌الذین ظَلَموا اَی مُنقلبٍ ینقلبون

سید محمدخاتمی اعلام کرد:فاجعه غزه؛ نشانه سقوط اخلاق انسانی     

سکوت مجامع جهانی و وجدان بشری در مقابل جنایت بزرگ صهیونیست‌‌ها، نشانه سقوط اخلاق انسانی در دنیای‌‌کنونی و حذف اخلاق از عرصه روابط بین‌المللی است. به گزارش ایلنا، سید محمد خاتمی با بیان اینکه غزه نخستین نقطه جنایات صهیونیست‌‌ها نیست، اظهار داشت: بلکه ده‌‌ها سال است که ملت مظلوم فلسطین یعنی صاحب خانه تحت فشار و ستم چکمه پوشان تروریستی هستند که با حمایت قدرت‌‌های بزرگ روی‌‌کار آمده‌‌اند و اکنون هم مورد حمایت آنان هستند. صهیونیست‌‌ها میلیون‌‌ها نفر را از خانه خود بیرون کرده‌‌اند و میلیون‌‌ها نفر هم که در خانه مانده‌‌اند در دست آنان اسیر هستند. تاکنون فلسطینی‌‌ها ده‌ها هزار شهید تقدیم کرده‌اند و هر روز شاهد جنایات متعدد صهیونیست‌‌ها هستیم. وی گفت: بارزترین بروز بداخلاقی در دنیای کنونی وجود سیستم هایی است که ستم را مورد حمایت و مظلوم را مورد فشار قرار می‌دهد. اما غزه داستان دیگری دارد و رژیم صهیونیستی کم‌نظیرترین جنایات را در آن مرتکب شده که در گوشه و کنار دنیا دیده نشده است. خاتمی با اشاره به صحنه‌‌های رقت بار جنایات صهیونیست‌ها در غزه گفت: پس از ماه‌‌ها محاصره غزه که می‌‌خواستند ملت فلسطین را دچار مرگ تدریجی کنند، آنان مقاومت کردند آن هم در تنها نقطه‌‌ای از فلسطین اشغالی که دارای حکومت مشروع دموکراتیک است و با آرای مردم روی کار آمده است. با وجود این فشارها متاسفانه بسیاری از قدرت‌های ‌منطقه‌‌ای برای اینکه این محاصره تاثیر بگذارد به نحوی با صهیونیست‌‌ها همکاری کرده‌‌اند، اما بالاخره دل‌‌های آنها آرام نشد و با این جنایت به کشتار مستقیم زنان و کــودکــان دســت زدنــد، امــا دنـیــا واکنشـی نشـان نمـی‌دهـد. خاتمی‌‌گفت: باید ‌این موضوع را با عکس العمل شورای امنیت در موضوعاتی که مغایر با منافع قدرت‌‌های بزرگ است، مقایسه کرد.وی افزود:‌متاسفانه کشورهای عربی اسلامی و منطقه هم در مقابله با این مسائل و به طور کلی با شیوه‌‌های رژیم صهیونیستی معامله‌‌ای کرده و خفت خریده‌‌اند و شرف و آزادگی خود را در معرض خطر قرار داده‌اند.رئیس موسسه باران گفت:‌ اکنون دل‌‌های همه ما به علت آنچه در فلسطین روی می‌دهد مجروح است و به طور کلی برای سرنوشت انسان نگران هستیم. خاتمی تصریح کرد:‌ وجدان‌‌های بیدار دنیا، به ویژه در جهان اسلام باید تحرک بیشتری از خود بروز دهند.رئیس‌جمهور سابق کشورمان گفت:‌ اگر چه خیلی امیدوار نیستیم اما دولت‌‌ها و کشورهای اسلامی اگر بخواهند می‌‌توانند با فشارهای بین‌المللی دشمن صهیونیستی را بر جای خود بنشانند.

سید حسن خمینی:هر گام به سمت اختلاف در امت اسلامی، یک گام به سمت دشمن است    

سیدحسن خمینی با محکوم کردن حملات ضدبشری رژیم صهیونیستی به غزه، تمسک به اسلام، ولایت نبی اکرم(ص) و جهاد مقدس را تنها راه‌حل مشکلات امروز دانست.

به گزارش ایسنا، سیدحسن خمینی در مراسم افتتاح خوابگاه خواهران دانشگاه امام خمینی (ره) پاکستان در کراچی خاطرنشان کرد: در روزگاری که صهیونیزم جهانی با همراهی برخی از حاکمان خودباخته منطقه، ظلمی فاحش در حق مردم فلسطین روا می‌دارد و جان مسلمانان غزه در برابر چشم‌های سران غرب آماج گلوله اسرائیل قرار می‌گیرد، کدامین سلاح به غیر از تمسک به اسلام و ولایت نبی‌اکرم (ص) و جهاد مقدس می‌تواند راهگشای این مشکلات باشد؟ یادگار امام با بیان اینکه " امروز جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگر نیازمند همدلی و وحدت ملت اسلامی است"، اظهار کرد: ملت فلسطین آگاه باشند که دل و جان برادران‌شان در اقصی نقاط جهان اسلام برای آنها و به یاد آنها می‌تپد. وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر وجوب پرهیز از طرح مسائل اختلاف‌برانگیز، خاطرنشان کرد: همه مسلمانان باید این سخن را مدنظر قرار دهند و هر گام به سمت اختلاف در میان امت اسلامی را یک گام به سوی دشمن تلقی کنند. سیدحسن خمینی وحدت شیعه و سنی را یک استراتژی عمیق و بنیادین در اندیشه‌ سیاسی امام خمینی (ره) دانست و افزود: هرکس با هر زبان و قلمی در جهت تحریک قومیت‌ها و مذاهب حرکت کند و یا به تهدید و توهین مقدسات مذاهب اسلامی بپردازد، بی‌شک مرتکب خطایی بزرگ و نابخشودنی شده است. یادگار امام تاکید کرد: شیعیان جهان به خصوص شیعیان پاکستان وظیفه دارند به توصیه صریح رهبری انقلاب اسلامی پایبند باشند و در آستانه ماه محرم کینه خویش از دشمنان اهل بیت(ع) را در مواجهه با اسرائیل جنایتکار جلوه‌گر کنند. سیدحسن خمینی در پایان خاطرنشان کرد: دانشجوی مسلمان باید درس خواندن را وسیله‌ای مقدس بداند و با مجهز شدن به این تدبیر بتواند به درمان درد جامعه‌ اسلامی بپردازد. انسان امروز، همانند گذشته تاریخی خویش و بیش از آن، از کمبود دانش معنوی در رنج است و تنها تلاش آمیخته با معنویت دینی است که می‌تواند درد انسان را التیام بخشد و او را به آینده‌ای بهتر رهنمون سازد.

سید حسن نصرالله:مردم مصر خودشان گذرگاه‌ها با فلسطین را باز کنند    

 دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در سخنانی که درباره فاجعه غزه ایراد کرد، گفت: هر فرد عربی و ‌ملی‌گرا اکنون باید بداند که آن چیزی که از ما دفاع کرده و حقوق ما را به ما بر می‌گرداند چیزی جز مقاومت، ‌پایمردی و شهادت نیست و باقی گزینه‌ها تنها سراب است.‌‌ ‌به گزارش مهر، سید حسن نصرالله تاکید نمود: آنچه امروز در غزه جریان دارد، نسخه فلسطینی برابر اصل آن چیزی است که در لبنان رخ داد.‌‌‌ما درلبنان می‌توانیم به خوبی درک کنیم که در غزه چه می‌گذرد، چرا که دقیقا چنین تجربه‌ای را پشت سر گذاشتیم. ‌اکنون گزینه‌ها، همان گزینه‌ها هستند و به همان شکل با متجاوز همراهی می‌شود و انشاءالله نتیجه هم همان خواهد ‌شد. اکنون می‌بینیم که مردم در غزه با گرسنگی، تشنگی، آهن و موشک محاصره شده‌اند ولی هنوز مقاومت ‌کرده و ابراز ضعف نمی‌کنند . این همان کربلای واقعی است. هنگامی که انسان با ذلت مخالفت کرده و آتش، تاریکی و مرگ را تحمل می‌کند.‌ ‌نصرالله گفت: برخی از سکوت اعراب در مورد حملا‌ت اسرائیل به غزه سخن می‌گویند که این موضوع ‌صحیح نیست، بلکه مشارکتی عربی در حملا‌ت اسرائیل وجود دارد. بنابراین باید بسیار واضح و روشن بگویم که ما در برابر همراهی و مشارکت برخی اعراب در آنچه که می‌گذرد، ‌هستیم.‌‌وی افزود:‌جنگ تابستان 2006 علیه لبنان با همراهی برخی اعراب و در برخی زمان‌ها با درخواست اعراب رخ داد. برخی ‌از کشورهای عربی از اسرائیل می‌خواستند که حزب‌الله را از بین برده و سر آن را قطع کنند و این همان چیزی ‌است که اکنون در غزه اتفاق می‌افتد. برخی کشورهای عربی از اسرائیل می‌خواهند که حماس و جهاد اسلامی را ‌از بین برده و سر مجاهدان و مقاومان را قطع کند.‌‌‌نصرالله اظهار داشت: دو روز پیش از یک مسئول مصری شنیدیم که مسئولیت حملا‌ت اسرائیل متوجه حماس است، ما قبلا هشدار داده بودیم و آن ‌کسی که به هشدارها گوش نداده بود اکنون باید متوجه مسئولیت خود باشد.‌‌‌ وی تاکید کرد : آیا چنین سخنانی از طرف یک مسئول عربی قابل قبول است؟ این مسئول در زمان محاصره غزه گفته بود اگر ‌کسی از فلسطینیان وارد مصر شود، پای او را خواهیم شکست. هنگامی که این سخنان را می‌شنوم، شخصا یاد ‌سخن امام حسین می‌افتم که گفته بود مرگ را بر زندگی با خیانتکاران ترجیح می‌دهم.‌‌ نصرالله گفت : دولت‌های عربی که بدون تحرک هستند باید از طرف ملت‌های خود وادار به تحرک شوند. ملت‌های عربی هیچ بهانه‌ ای ندارند و نمی‌توانند بگویند که ما در برابر دولت‌های سرکوبگر هستیم. ما باید به خیابان‌ها ریخته و حتی ‌اگر به طرف ما گلوله شلیک کردند اعتراض کنیم. هر کسی که در این راه جان خود را از دست بدهد شهید راه ‌انسانیت، اسلام و قدس است.‌‌ ‌وی تصریح کرد:‌هیچکس از مصر نمی‌خواهد که وارد جنگ ‌شود، بلکه تنها از مصر می‌خواهیم که گذرگاه‌ها را باز کرده و اجازه عبور غذا و مواد پزشکی را بدهد.‌‌ ‌ما در جنگ تابستان 2006 از هیچ کشور عربی نخواستیم که مرزها را باز کند، بلکه با سوریه همکاری نزدیک و ‌برادرانه‌ای داشتیم.‌‌دبیر کل جنبش حزب الله افزود: ملت‌های ما در جهان اسلام و عرب باید از دولت مصر بخواهند که این گذرگاه‌ها را باز کند. تاکنون ما با ادب ‌سخن گفته و خواستار کمک بودیم، ولی با توجه به آنچه رخ داد ما به مسئولان مصری می‌گوییم که اگر گذرگاه‌ها ‌را باز نکنید شریک اسرائیل در محاصره، جنگ و جنایاتی هستید که در غزه در حال رخ دادن است.‌‌ ‌نصرالله گفت : مسئولان مصری باید این سخنان را از تمامی ملت‌های عربی و اسلامی بشنوند و بدانند که اگر از هم‌اکنون دست ‌به موضع گیری انسانی نزنند از طرف تاریخ، ملت‌ها، شهدا و پیامبران سرزنش خواهند شد.‌‌‌ وی افزود : من از ملت مسلمان ، عربی، کریم، مقاوم و شجاع مصر می‌خواهم که به خیابان‌ها بریزند. آیا پلیس مصر ‌می‌تواند میلیون‌ها مصری را از بین ببرد؟ ملت مصر باید در برابر دولتی که گذرگاه رفح را بسته است مقاومت ‌کند.‌ ‌نصر الله گفت: آنچه که ما در مورد نیروهای مسلح مصری می‌شنویم این است که آنها به ریشه‌های عربی خود پایبند هستند. من ‌خواستار کودتا در مصر نیستم و در چنین موقعیتی نیز نیستم، ولی ژنرال‌ها و افسران مصری باید نزد مسئولان ‌سیاسی رفته و بگویند که ما نمی‌توانیم ذبح برادران خود در غزه را تحمل کنیم و ساکت بمانیم.‌ ‌ ‌وی اظهار داشت: اکنون دو احتمال در مورد لبنان وجود دارد. ما باید به مسئولیت‌های خود عمل کنیم و من قصد ندارم کسی را بترسانم.‌‌‌احتمال اول این است که تمام سخنان و اقدامات اسرائیل در مرز با لبنان از ترس اقداماتی از طرف لبنان باشد.‌‌‌احتمال دومی نیز وجود دارد که نباید از نظر دور داشت و آن بدین گونه است که در شرایطی که اعراب ضعیف ‌بوده و با اسرائیل همراهی می‌کنند و جهان نیز درگیر مشکلات مالی بوده و دولت آمریکا نیز در حال انتقال میان ‌جرج بوش و باراک اوباماست احتمال دارد که اسرائیل دست به تجاوزی علیه لبنان زده تا ‌از این فرصت استفاده کند. آنها به این امر در انتخابات و بهبود چهره خود نیاز دارند. این سخن نیز صحیح نیست ‌که اسرائیل در دو جبهه وارد جنگ نمی‌شود چرا که خلاف آن قبلا ثابت شده است.‌‌‌ نصرالله گفت : بدین ترتیب دولت و مقاومت و ملت لبنان باید آماده هر حادثه‌ای باشند. نصرالله در پایان ضمن اشاره به اعلا‌م روز دوشنبه به عنوان عزای عمومی از سوی حضرت آیت الله خامنه‌ای، تصریح کرد: ما نیز با خانواده خود در غزه و شهدای ‌بی‌گناه اعلام همبستگی می‌کنیم.‌ ‌

احمد پورنجاتی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اصلاحات(ششم) :

غزه!

دخترک معصوم.

سیه‌چشم، میان باریک، گندمگون!

با رقه شرقی نگاهت، در واپسین درنگ انتظار،

میلاد «کلمه» را نوید می‌داد

و لبان بی‌رنگ «مریم باکره» را جلا می‌بخشید!

قهقهه جاری در پس‌کوچه‌های ناصره و نابلس،

پژواک سرمستی کودکان تو بود،

به پیشواز «مسیح»!

اما رمز این حصار وحشی سنگ‌ها را،

آیا کسی هست – حتما باید باشد – که بداند؟!

پس چرا ناگهان، زهدان سترون تاجران ننگ، تراوید؟!

«دروازه‌ها» باز شد، برای عبور «آذوقه‌های مرگ»!

سفره بگشایید!

به هرکس سهمی خواهد رسید، درخور و شایسته:

یک «بمب خوشگل و مامانی» برای تو!

به پاس هدیه تولد مسیح.

یک «جام خون» برای دروازه‌بان!

به پاس گشودن راه عبور.

یک «آروغ بزرگ» برای هرچه کنفرانس، شورای امنیت، سازمان ملل!

یک «ناز شست» برای عمو سام!

که چه شرمنده می‌کند، هر بار در ضیافت صلح!

پس، سهم ما؟!

یک «پاکت پروپیمان»، انواع خاکساری و منت‌پذیری و دعا!

به پاس این همه آیین مرثیه، غوغای تعزیه فریاد انتقام!

آیا کسی از قلم افتاد؟

سری بی‌کلاه ماند؟

آری، وامانده «صلح»!

بازنده هماره بازار «جنگ» و «ننگ».

غزه!

دخترک معصوم!

آیا «عطای» این سفره را به «لقایش» خواهی بخشید؟

این «سفره» نیست که:

کفتار می‌درد؛

کرکس لاشه می‌برد،

جغد ناله و فغان سر می‌دهد!

و «تو»؟

انتقاد آیت‌الله صانعی از دولت‌های عافیت‌طلب به‌دنبال وقایع خونین غزه

مردم مسلمان و مظلوم و بی‌‏گناه غزه پس از چند ماه محاصره اقتصادی چند روزی است که توسط ارتش تا بن دندان مسلح اسرائیل غاصب به خاک و خون کشیده می‌‏شوند و در این میان، سکوت معنادار برخی مدعیان حقوق بشر راه را بر ادامه این جنایت‌‏ها گشوده است. امروز اسرائیلیان در غزه نه‌تنها زنان و کودکان بی‌‏پناه و جوانان بی‌‏سلاح را آماج حملات خود قرار داده‌‏اند، بلکه آنان مترصد آن هستند که با استفاده از غفلت و خوش خیالی برخی دولت‌‏های عافیت‌‏طلب، نقشه استیلا و سیطره صهیونیست را بر دنیای اسلام و حتی مسیحیت تحقق بخشند. اطلاعیه می‌افزاید: اینجانب ضمن ابراز تاسف و تأثر عمیق خویش نسبت به این جنایات وحشیانه از تمام آزادی‌‏خواهان جهان و همه مدافعان راستین حقوق بشر و انسانیت می‌‏خواهم که تمام توان خویش را در جهت متوقف کردن این اقدامات وحشیانه و جنایات این رژیم سفاک به کار بندند چراکه امروز سکوت آزادیخواهان و مدافعان حقوق‌‏ بشر در مقابل این جنایات گناهی است نابخشودنی .

پیام آیت‌الله منتظری درباره حوادث غزه و اختصاص سهم امام

آیت‌الله منتظری در پیامی کشتار مردم غزه به دست صهیونیست‌ها را محکوم کرد. دراین پیام آمده است: ‏قتل‌عام و کشتار مردم مظلوم غزه که این روزها توسط دولت غاصب‏ ‏اسرائیل در جریان است، قلب هر مسلمان بلکه هر انسان آزاده‌اى را به درد‏ ‏مىآورد. مردم بى‌گناه غزه در شرایطى هدف بمباران‌هاى اسرائیل قرار‏ ‏مىگیرند که مدت‌هاست از نظر غذا و دارو و سایر امکانات اولیه در حصر‏ ‏کامل اسرائیل قرار گرفته و تمام راه‌هاى امدادرسانى حتى مع‌الاسف از‏ ‏سوى برخى دولت‌هاى اسلامى به سوى آنها بسته شده است. ‏ایشان با ابراز تاسف نسبت به مواضع کشورهای عربی و اسلامی و تایید ضمنی دولت‌هاى آمریکا‏ ‏و اروپا و سکوت مجامع بین‌المللی و سازمان‌هاى مدافع حقوق بشر، افزود: من نمى‌دانم دولت‌هاى مدعى حقوق بشر و شوراى‏ ‏امنیت چه پاسخى به تاریخ و نسل کنونى و آینده بشر خواهند داد که این‏ ‏همه مظالم و جنایات یک دولت غاصب را عملا تأیید مىکنند و حاضر‏ ‏نیستند یک اقدام جدى و به دور از شعارهاى سیاسى در جهت حل مشکل‏ ‏فلسطینى‌ها که سالیان متمادى است از خانه و کاشانه و سرزمین هاى خود‏ ‏رانده و محروم شده‌اند انجام دهند؟!

موضع ارتجاعی واحمقانه دفتر تحکیم (علامه) در قبال حوادث غزه

تشکل مذکورسوسول منشانه گفته ، جنایات امروز اسرائیل در غزه به شدت محکوم است. اما [اِواخواهر]به همان اندازه پناه گرفتن گروه‌های تروریستی[مردم فلسطین] در کودکستان‌ها و بیمارستان‌ها جهت حمله به طرف مقابل که موجبات بمباران و مرگ بیشتر کودکان و غیرنظامیان را فراهم آورده نیز محکوم و حرکتی ضدبشری است.[غاصبان قدس دراطراف بیمارستانهاچه گُهی میخورندکه به آنهاحمله شود] این تشکل لوس  دانشجویی همچنین از عملکرد ضعیف نهادهای بین‌المللی انتقاد کرده است. واگذاری «درک منطق صلح» به خود مردم منطقه انتظاری است که از برخی حاکمان فرصت‌طلب منطقه می‌رود و برآورده نمی‌شود! حاکمانی که لااقل بخشی از هویت و بقای خود را در تدوام جنگ در منطقه تعریف کرده‌اند و برای این مسئله از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند.

/ 1 نظر / 20 بازدید
bahara

آیت‌الله منتظری پدر انقلاب اسلامی فرمودند:  حفظ نظام مقدمه ‌است برای حفظ و انجام دستورات اسلامی. اگر بنا باشد به بهانه حفظ نظام، اقدامات ضد اسلامی انجام شود، نه نظام خواهد ماند نه اسلام بسیجیها برادران و پدران ما هستند ‌ای برادر بسیجی‌آیا وجدانا شما قبول دارید رفتار شما به مردم مسلمان ما، رفتار اسلامی هست چطور این جمهوریه عزیز اسلامی ما دو‌ام خواهد آورد وقتی‌رفتار دولت با مردم مسلمان ما کاملا غیر اسلامی هست