ازدواج،اقلیم عشق واقیانوس طراوت(2)

دنبال کسی نباش که بتونی با اون زندگی کنی *** دنبال کسی باش که نتونی بدون اون زندگی کنی...

زنان باردار از مواد آرایشی استفاده نکنند     

نتیجه بررسی های جدید نشان می دهد که استفاده طولانی مدت زنان باردار از مواد شیمیایی آرایــشــی، بــه بــروز اخـتـلال‌‌هـای ‌مــادرزادی در نــوزادانشان منجر مـــــی‌شـــــود.‌نـــگـــــرانــــی هــــا دربــــاره پـیـامـدهـای اسـتفاده زنان از مواد آرایــشــــی در دوره بـــارداری، بـــه مـطـرح شدن ‌درخواست های فراوان در اروپا درباره لزوم نصب برچسب هشداری روی بسته بندی مواد آرایشی منجر شده که روی ‌این برچسب ها محدودیت های استفاده از این لوازم برای مادران باردار عنوان شده است.نتایج یک بررسی نشان داد زنانی که با مقدار زیادی رنگ مو تماس داشته باشند، کودکانی مبتلا به نوعی اختلال مادرزادی به ‌نام هایپوسپادیاس hypospadiasبه دنیا خـواهـنـد آورد.بـررسی پژوهشگران دانشکده سلطنتی لندن همچنین حاکی‌است: این اختلال مادرزادی سبب بر هم خوردن سازوکارهای ‌هورمونی بدن می شود.12آذرآفتاب یزد

کیست تخمدان زنی با کالبدی شگفت انگیز!‌    

جراحان بیمارستان شهید مفتح ورامین در یک جراحی نادر با پدیده ای استثنایی در درون بدن یک زن روبرو ‌شدند . ‌خانم حوا حسینی بیمار 17 ساله که با ابراز ناراحتی درد شکم برای جراحی و برداشتن کیست تخمدان به ‌بیمارستان شهید مفتح ورامین مراجعه کرده بود هیچ وقت فکر نمی کرد که آناتومی بدنش با دیگران فرق ‌داشته باشد . ‌پس از اینکه جراح زنان و زایمان کیست حدود هفت کیلویی را از تخمدان این بیمار بیرون آوردند به احتمال ‌درد در آپاندیس مشکوک شدند و طبق روال عادی به شکاف سمت راست بدن وی اقدام کردند. ‌آنها با جستجوی فراوان نتوانستند آپاندیس را در سمت راست بدن پیدا کنند بنابراین از جراح عمومی بیمارستان درخواست کمک کردند . ‌جراحان پس از جستجو متوجه بر عکس بودن تمام احشای داخل بدن وی شدند ؛ به طوری که قلب ، کبد و آپاندیس این خانم در خلاف محل های طبیعی بدن قرار داشت. ‌مهرزاد جراح عمومی این بیمارستان در مصاحبه با عصر ایران این پدیده را نادر دانست و ‌گفت : این پدیده با عنوان ‌situs inversus‌ مادرزادی است که با معاینه بدن می توان از وجود آن آگاه شد. ‌وی گفت: مـتـقـارن نـبـودن داخـل بـدن مـشـکـلـی بـرای فـرد مـبتلا ایجاد نمی کند اما ممکن است در مواقع ‌اورژانسی، پزشک یا جراح را با مشکلاتی در تعیین محل دقیق احشای بدن مواجه کند. ‌طبق بررسی ها پدیده برعکس بودن احشای درونی بدن یک در 60 میلیون نفر است . مشاهده وجود قلب ‌در سمت راست نیز یک به دوازده هزار نفر است. ‌حوا حسینی بیماری که پس از عمل متوجه متفاوت بودن بدنش با دیگران شده بود از اینکه با دیگران ‌فرق دارد ابراز خوشحالی کرد .21آذر

بحث تلخ و شیرین ازدواج (ازلینک نگارنیک نفس20003)

ساعت ۸:٠۳ ق.ظ روز یکشنبه ۱٠ آذر ۱۳۸٧  

 

با سلام به همه شما دوستان عزیز پرشینی خودم

سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و روز ملی ازدواج رو به همه شما دوستان ، خاصه زوجهایجوانپرشینی تبریک و تهنیت عرض می کنم .                

  امروز روز مبارکی هست و همه جا صحبت ای یار مبارک باد و عروسیهستش ، در دانشگاهها هم که از حدود 2 ماه پیش تبلیغات دوازدهمین ازدواج دانشجویی با شعار ( ازدواج به هنگام ،آگاهانه ، ساده ، پایدار ) شروع شده بود و امروز هم مراسم نمادین آن برگزار میشه .

انشا ا... که همه این عروس خانمها و آقادامادها خوشبخت بشن .

اما یه آمار جالب هم بگم از همین ازدواج های دانشجویی :                                  

 قرار بوده  که برای زوجهای دانشجویی دانشگاه خودمون ( آزاد-تهران جنوب ) جشن 1 سالگی ازدواجشون در باشگاه فرمانیه برگزار بشه ، اما متاسفانه وقتی با این زوجهای جوان تماس گرفتن برای دعوت ، بیشترشون از هم طلاق گرفته بودن و طبق آماری که گرفته بودن حدود 85 % این ازدواج ها به جدایی رسیده و در کل مراسم سالگرد ازدواج کنسل شده بود. ( برای همین شعار امسال بر پایداری ازدواج  تاکید کرده ) !

اما بریم سر اصل مطلب

نکته 1 : از این جای پست به بعد رو با دقت زیاد بخونید ! لطفاً !!

نکته 2 : امیدوارم که این پست به هیچ کس چه آقایون و چه خانمهاتوهین تلقی نشه و موجب  سوء تفاهم ، هم نشه !!

متاسفانه روال بدی در جامعه ما رواج پیدا کرده و رو به گسترش گذاشته و اون هم ازدواجآقا پسرها با خانمهای بزرگتر از سنخودشون ( سن ماما نشون !) هستش .

وا... یادمه از سالی که رفتیم دانشگاه ، اساتیدمون از همون ترم اول خیلی بهمون این مسئله رو گوشزد میکردن ، یه بار سر کلاس خانم دکتر احمدی بودیم که ایشون از پسر جوونی صحبت کردند که با خانم بزرگتر از سن خودش ازدواج کرده بودن و صاحب بچه هم شده بودن ! ( این پسر از خانوادش طرد شده بود ) ، یادمه چقدر استادمون حرص میخورد و می گفت  : این پسر یک انسان سوخته به حساب میاد ، وقتی هم که از این پسر می پرسن که چرا این کارو کردی ؟ میگه من عاشق زنم هستم !!!

خوب آخه یعنی چی ؟ جدا تصورش خیلی سخته ...

چند روز پیش یک مجله خریدم و دیدم که یکی از مطالب مجله داستان درباره  زن بیوه ای بود که عاشق پسر جوونی که دوست خواهر زادش بوده شده و میخواسته که باهاش ازدواج کنه ، حالا مسائلی که پیش اومده بوده و عروسی به هم میخوره و پسره اون زن رو ول میکنه به کنار ، بعد که از پسره میپرسن که چرا میخواستی این کار رو بکنی ؟ گفته بوده : میخواستم با این زن ازدواج کنم که ثروتش رو در اختیار من بزاره ، تا من باهاش یک تولیدی بزنم و بعد از این که کارم راه افتاد ، طلاقش میدادم و میرفتم با دختری که دوسش دارم ازدواج کنم .!!

یعنی واقعا طرز تفکر رو ببینید و حالشو ببرید

هفته پیش سر کلاس روانشناسی اجتماعی بودیم که استادمون دکتر مظفر گفتن : ( با عرض معذرت از آقایون ) نمیدونم چرا مردهای این زمونه اینقدر شل شدن و تا یه نفر بهشون لبخند مبزنه سریع وا میرن ؟

البته بگم من خودمم یک دخترم و باید از جامعه زنان دفاع کنم ، اما فقط باید بگم : حقیقت تلخه    و نمیتونم انکار کنم .

زنان و دختران پرشینی دفاع کنید .

حالا جدا این مسئله روز به روز داره بیشتر و بیشتر میشه ، و به نظر من دوستی یک پسر جوون با یک خانم بزرگتر از سن خودش و در آخر ازدواج با هم دیگه ، جز مسئله پول هیچ چیز دیگه ای نیست . آخه چه عشقی ؟ چه محبتی ؟

همش کشکه !!! این پسرا هم الآن نمی فهمن دارن چیکار میکنن  و چه ضرری به خودشون و خانوادهاشون میزنن ، اگر هم خانواده ای از خانواده های بسیار محترم و با آبرو باشن ، چه  آبروریزی میشه  و جز طرد اون پسر هیچ چیز دیگه ای به همراه نداره .

آخه واقعا چه فکری پیش خودشون می کنن ؟ چند سال دیگه که بگذره ، این خانم پیر شده و حال و حوصله یک پسر جوون که باید جای نوه اش باشه و حالا در مقام شوهرش هست ، رو دیگه نداره ، یعنی دقیقا زمانی که این پسر با زن جوونش

/ 0 نظر / 17 بازدید