کشکول44

یادش به خیرکوچولو که بودیم می گفتند پنبه محصول گرگان،گنبد،...مصر،...است اما حالانمی گویندپنبه محصول گرگان ومصر...است می گویند پنبه محصول مناطق گرم است. حالا ما هرجا رفتیم دیدیم گرمه، متوجه میشویم پنبه می روید.

اما افسوس بااینکه درتمدن کهن ایران متوجه شده بودندغذاهای گرم وخشک برای امراض مفیداست اماهنوزدانش پزشگی ارتجاعی جدید میگوید پنبه درقم می روید نمی گوید درمناطق گرم می روید می گویندفلان غذابرای فلان بیماری خوبه،نمی گویندچون گرم است خوبه،به اخبارزیربنگریم:

غذاها در درمان افسردگی نقش موثری دارند     

آفتاب 6آذر، یک متخصص تغذیه گفت: تحقیقات نشان می دهد ویتامین ها و رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزی به کـنترل ‌علائم افسردگی در افراد کمک مــی‌کـنـد. مـواد غـذایـی شـامـل ‌اسیدهای چرب اشباع نشده و ویتامین B‌، تاثیرات بالقوه ای روی خلق وخوی افراد داشته و خلق را با ‌افزایش جذب پیام آوران شیمیایی در مغز بالا می برد. ماده دیگری که جزء مواد غذایی پیشگیری کننده از افسردگی است شـامـل آمـیـنـواسید تریپتوفان است که در غـذاهایی مانند کباب یافت می شود و ویتامین های ‌‌12,B6B,B‌ نیز نقش ‌مهمی در کاهش افسردگی دارند.

زیتون:قبلانیزدرتحقیقات بدست آمده بودکه گوشت گوسفندنروشتر(گرم وخشک)بصورت کباب شده مؤثرترین غذابرای درمان اختلالات عصبی وناراحتی اعصاب(اعم ازوسواس،هراس،افسردگی،علائم روان تنی آن مثل کم خونی،وسردردوانواع واقسام بیماریهای تنی دیگرهستند امام کاظم نیزبه یکی ازیاران بیمارش تأکیدنموده بود«گوشت رابصورت کباب شده استفاده نمائید»

البته میوه های حاوی بازوپتاسیم (گرم وخشک)مثل سیب درختی،انگور،خربزه،...دردرمان اعصاب مؤثرومیوه های دارای اسیدوسدیم(سردوتر)،مثل خیار،نارنگی،هندوانه،گوجه فرنگی،...مضروعامل بیماری اعصاب وروان هستند.میوه هاوغذاهای سردوسدیم دارفشاروقندخون رامی اندازددرنتیجه ویتامین ب جذب بدن نمیشودواعصاب قاطی،پاطی(تنیده)ومثل کلاف پود،گوریده میشود(به هم گره میخورد).پیغمبرنیزبه علی وفاطمه سفارش کردندتاهفت روزبعدازعروسی غذای سرد و تر مثل سیب ترش،شیر،گشنیز،... نخورید»

امروزه روان شناسی به این نتیجه رسیده که عروسی،یکی ازتغییرات مهم زندگی است که درجریان آن ما50%دچارتنیدگی(استرس)میشویم وتنیدگی مانع جذب ویتامین ب مشابه غذاهای اسیدی وسدیم دارمیگردد واعصابمان به هم می ریزد.معمولاموقع عروسی افرادغذاهائی مانندآنچه درخبرمذکورآمده مانند کباب،سیب درختی،کاچی، پسته،...استفاده می نمایند.

ژن اختلال روانی دو قطبی (غمگینی- الکی خوشی)کشف شد    

پژوهشگران در آمریکا اعلام کردند که با شناسایی ژن‌های دو قطبی، یک مدل بیولوژیک(زیستی) در برگیرنده از اختلال روانی دو قطبی ایجاد کردند. متخصصان اعصاب دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا اطلاعات حاصل از آخرین تحقیقات گسترده بین‌المللی ژنتیکی روی اختلال دو قطبی را با پژوهش‌های خود ترکیب کرده و اصلی‌ترین ژن‌های عامل بروز این اختلال روانی را شناسایی کرده‌اند.

در مرحله بعد ، محققان تلاش خواهند کرد که تست ژنتیکی طراحی کنند تا با کمک آن بتوانند خطر بروز بیماری در افراد مستعد را پیش بینی کنند. محققان معتقدند که این تست ژنتیکی باید با تست بیو نشانگرهای خونی همراه شود تا به کمک آن بتوان درمان‌های مناسب مشخصی برای تک تک بیماران در نظر گرفت.

زیتون:اختلال دوقطبی، یعنی اینکه ما چند ساعت شادیم والکی خوش،بی جهت حتی درعزا می خندیم وچند ساعت درروزغمگین هستیم وگاه گریه می کنیم وپرده هارامی کشیم ، منزل راتاریک می کنیم وموسیقی غم انگیزگوش می کنیم،گوشه گیری وقهرمی نمائیم وپرخاش می کنیم.

شک و بی‌اعتمادی، تنیدگی را تشدید می‌کند     

متخصصان هشدار دادند: شک، ‌تردید وعدم اطمینان سبب تشدید تنیدگی می‌شود و افراد شکاک بیشتر مضطرب می‌شوند. پژوهشگران دانشگاه تورنتو دریافته‌اند: افراد شکاک و مردد اغلب اطلاعات منفی بیشتری دریافت می‌کنند. در این تحقیق، پژوهشگران روی ناحیه‌ای از قشر مخ مطالعه کرده‌اند که با خطای کنترل و مشکلات مربوط به اضطراب در ارتباط است. آنها معتقدند: افرادی که سطح بالایی از وسواس و رنجوری عصبی دارند، در این منطقه از قشر مخ آنها واکنش‌های قوی‌تری بروز می‌کند. در این حالت، وسـواس عـصـبـی فـرد دچـار احـسـاسـات مـنفی و اضطراب می شود. این احساسات منفی در شرایطی که فرد دچار شک و تردید باشد افزایش پیدا می‌کند که می‌تواند برای فرد بسیار استرس زا باشد.

مصرف بیش از حد شیرینی سرطان آور است    

آفتاب:نتایج مطالعات و دهها تحقیق نشان می دهد که میان مصرف زیاد شیرینی و ابتلای بیشتر در انواع سرطا‌ن‌ها رابطه مستقیم وجود ‌دارد.‌پزشکان در بسیاری از موارد به دلیل مستقیم بودن ارتباط میان ‌مصرف شیرینی و سرطان به بیماران سرطانی نیز توصیه می کنند که از خوردن شیرینی جات تا حد امـکـان خـودداری ‌نـمـایـند. ‌بنابر همین گزارش، مصرف زیاد شیرینی می تواند منجر به بروز سرطان روده بزرگ شود به ویژه اگر از قندهای ‌ترکیبی و غیر ساده به جز گلوکز، بیشتر استفاده شود.‌بررسی ها در 20 ساله اخیر نشان می دهند که مصرف شیرینی، شیوع سرطان روده بزرگ در مردان را تا 32 درصد ‌افزایش می دهد.‌

زیتون:شیرینی ازچندجهت مضراست اول اینکه شکردرآن بکاررفته ودرشکربرای سفیدشدن موادشیمیائی بکاررفته که ارتباط مستقیم باسرطان هادارند(به اخبارکشکول های قبل بنگریم)ثانیا،خامه اگرداشته باشدمانده محسوب میشودبیماری زاست وباسرطان رابطه داردثالثاموادی که باآن روی شیرینی راتزئین می کننداعم ازژله که درکشت کشف میکروب درآزمایشگاه هابه کارمی برندو...بیماری زامی باشند.

تمام عوامل بیماری زا،تنیدگی زامی باشندکه پوست راخراب می نمایندوباعث میگرن ،افسردگی،...میشوند.

منیزیم برای قلب مفید است    

یک متخصص تغذیه گفت: رژیم غذایی حاوی منیزیم به کاهش نشانگان متابولیک که می تواند منتهی به بیماری دیابت و ‌بیماری های قلبی شود، کمک می کند.  با دریافت مقدار مناسب منیزیم ‌خطر گسترش سندرم متابولیک تا 31درصد کاهش پیدا می کند.  غذاهای سرشار از منیزیم شامل لیمو، نخود ، اسفناج  و کشمش است و در هر سن، ‌افراد باید به میزان مناسب و روزانه منیزیم مصرف کنند، روزانه 400 میلی‌گرم از آن برای مردان ‌و 310 میلی گرم برای زنان توصیه می‌شود.‌

مشاجره والدین سبب افزایش هورمون تنیدگی در کودکان می‌شود    

روانشناسان هشدار دادند: میزان هورمون تنیدگی(استرس) موسوم به کورتیزول در کودکانی که شاهد دعواها و مشاجرات والدین هستند، افزایش پیدا می‌کند.در این پژوهش، محققان دانشگاه روچستر در نیویورک، ‌دانشگاه مینسوتا و دانشگاه نوتردام در ایندیانا روی 208 کودک سفید پوست و مادران آنها مطالعه کردند. پژوهشگران در نظر داشتند تا با انجام این تحقیق دریابند آیا کودکانی که در واکنش به درگیری، الگوهای رفتاری خاص از خود بروز می‌دهند از نظر میزان هورمون کورتیزول نیز دچار تغییر می‌شوند؟ محققان دریافتند که حتی مشاجرات تلفنی والدین نیز روی بروز تنیدگی در کودکان تاثیر می‌گذارد. اندازه گیری کورتیزول در این کودکان با آزمایش روی نمونه‌های گرفته از بزاق آنها قبل و بعد از مشاهده درگیری و مشاجره والدین، صورت گرفت. گفتنی است، افزایش هورمون کورتیزول باعث افزایش فشار خون، بالا رفتن قند خون و کاهش واکنش‌های ایمنی بدن می‌شود.3آذر

شیوع بیشتر اختلا‌ل روانی در کودکانی که در کالسکه حمل می‌شوند     

کودکانی که در کالسکه حمل می‌شوند، در آینده بیش از دیگران در خطر ابتلا‌ به اختلا‌ل روان هستند.پژوهشگران دانشگاه داندی بعد از بررسی و تحقیق زیاد مدعی شده اند کودکانی که ‌در کالسکه به جای آغوش پدر و مادر حمل می شوند بیشتر دچار مشکلات روانی می‌شوند که ممکن است مدتها با آنها باقی ‌بماند. ‌پژوهشگران علت این امر را دور بودن صورت کودک از پدر و مادر و نبود ارتباط کلامی میان آنها عنوان می کنند. نتایج این ‌تحقیق بر تعامل میان کودک و والدین تاکید می کند.

اختلالات خلقی فصلی‌، ‌دلایل ژنتیکی دارد    

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که بسیاری از اختلالات خلقی فصلی شاید به علت‌ ‌برخی عوامل ژنتیکی بروز کند.‌‌محققان به تازگی دریافتند؛ نوعی جهش ژنتیکی در سلول های چشم ‌می‌تواند در‌ ‌بهتر شدن وضعیت بیمارانی که از اختلالات خلقی فصلی رنج می برند، موثر عمل‌ ‌کند.‌ ‌این گزارش می‌ ‌افزاید: در حال حاضر بیش از 6 درصد از کل جمعیت آمریکا از بیماری اختلالات خلقی‌‌ ‌فصلی رنج می برند.‌ ‌اختلالات خلقی فصلی نوعی از افسردگی است که در طی سالهای‌ ‌متوالی در زمان مشخصی شروع ‌می‌شود و دانشمندان معتقدند این بیماری در فصل های‌ ‌زمستان و پاییز به اوج شیوع خود می رسد. 3 آذر

افراد دارای حافظه فوق العاده، چه می‌کنند؟    

مراقبت و ارتقا بخشیدن به حافظه کار چندان مشکلی نیست. با کمی تغییر در روش زندگی می توان به نتیجه ‌دلخواه خود دست یافت. ‌طبق یک مصاحبه انجام شده توسط محققان استرالیایی و انجام تست مربوط به ‌حافظه بلند مدت و کوتاه مدت، از افرادی که امتیاز بالاتری داشتند راجع به روش و سبک زندگی آنها پرسش ‌شد. عمده ترین عادت های این افراد به قرار زیر بوده است: ‌1-‌عدم مصرف نوشیدنی های الکلی ‌2- ‌تماشای تلویزیون برای مدت کمتر از 1 ساعت در روز ‌3‌ - خواندن داستان وروزنامه ‌4‌ - حل جدول ‌5‌- خوردن ماهی ‌

درمان سردردهای میگرنی و افسردگی با روش بیوفیدبک    

 یک متخصص نوروتراپی در یزد گفت: اختلالاتی به مانند بیش فعالی، افسردگی و انواع سردردهای میگرنی با روش درمانی بیوفیدبک بهبود می‌یابند. وی اظهار کرد: بیوفیدبک به یک مجموعه روش‌های درمانی گفته می‌شود که در اصطلاح فارسی بـه آن بـازخوردزیستی‌می‌گویند. روش‌های بیوفیدبک اصولا با نوروفیدبک یا عصب درمانی یا نوروتراپی شروع شد و سپس روش‌های دیگر- با توجه به تکنولوژی جدید و پیشرفت‌های کامپیوتری که ارتباط با بدن و گرفتن سیگنال از ارگان‌های مختلف بدن را تسهیل می‌کردند- پیشرفت نمود. با توجه به اختلالاتی که در هر کدام از بیماری‌ها در ارگانهای مختلف بدن دیده می‌شود و از سوی دیگر با توجه به مطالعات انجام شده، در نظر گرفتن یک سری روش‌های بیوفیدبک قابل کاربرد است. عضو هیئت علمی دانشگاه یزد تاکید کرد: در این روش درمانی هیچ دارویی به فرد تزریق نمی‌شود و تنها سیگنال هایی از بدن فرد گرفته می‌شود. این متخصص نوروتراپی ضمن اشاره به دامنه این روش درمانی گفت: ‌این روش درمانی گروه سنی کودکی تا دوران سالمندی را تحت پوشش قرار می‌دهد.‌ این روش در حال جایگزین شدن با برخی شیوه‌های دارویی می‌باشد. 4آذر

زیتون: تجربه شده که باروغن زیتون خام،سردردمیگرنی،ظرف 30دقیقه ریشه کن میشودتداوم مصرف روغن زیتون سبب میشودهیچ وقت ،هیچ نوع سردردی ودرنتیجه هیچ نوع بیماری عصبی نگیریم.امام رضاهم فرموده اند«روغن زیتون اعصاب راقوی می کند»

توجه به سلامت دندان‌های کودک از دوران بارداری    

رژیم غذایی مناسب و تغذیه صحیح مادر باردار، در سلامت آینده دندان های کودک نقش دارد. رژیم غذایی مادران باردار باید حاوی مقادیر کافی کلسیم، فسفر و ویتامین‌ها باشد. همچنین مصرف مقادیر مناسب میوه، سبزیجات،[کشک،کنجد،شام نان وپنیروگردخوردن وسایرغذاهای کلسیم دار] به این افراد توصیه می شود. در دوران بارداری باید از مصرف الکل، سیگار، کافئین و قرص‌های خواب‌آور خودداری کرد و برای استفاده از هرگونه دارو با پزشک معالج مشورت نمود، چراکه این مواد و داروها به ویژه در سه ماهه اول بارداری اثرات نامطلوبی بر جنین دارند. به عنوان مثال داروی <تتراسایکلین> با اثرمستقیم بر ساختمان مینای در حال تشکیل دندان جنین باعث تغییر رنگ و لکه لکه شدن آن شده و دندان را مستعد پوسیدگی پس از رویش می نماید. رویش دندان‌های کودک از حدود 6 ماهگی آغاز می شود اما گاهی برخی نوزادان با یک یا دو دندان نیز متولد می‌شوند. زمان و نحوه رویش دندان در همه کودکان یکسان نیست و معمولاً با گریه و بی قراری کودک همراه است.در کودکانی که از پستانک یا شیشه شیر استفاده می‌کنند، ممکن است دندان‌های در حال رویش تغییر شکل داده و نابهنجار رشد کنند. علاوه بر این، استفاده از شیشه شیر در ساعات شب باعث باقی ماندن شیر بر روی دندانها و ایجاد محیطی اسیدی می شود که موجبات پوسیدگی دندان را فراهم می آورد. گفتنی است، تنقلات شیرین و چسبناک مانند آب‌نبات یا شکلات و خوراکی‌های حاوی شیرینی مصنوعی نظیر نوشابه‌های گازدار برای سلامت دندان کودک بسیار مضرند. به منظور پیشگیری از آسیب دندان های کودک بهتر است از شیرینی های طبیعی مانند عسل، میوه‌ها استفاده کرد. همچنین مصرف سبزیجات و میوه‌های خام که تمیزکننده طبیعی دندانها و ماساژدهنده لثه‌ها هستند، توصیه می شود.

زیتون:درحال حاضر60000000شصت میلیون ایرانی کمبودکلسیم دارندآنطورکه وزارت بهداشت گفته ،این یعنی تنیدگی(استرس).کمبودکلسیم سبب خرابی دندان میشودپس بایدازغذاهای حاوی کلسیم که زیادسردوترنباشندمانندکشک،کنجد،...بیشتراستفاده کردوشیرموجوددربازارمصرف مضراست سبب افزایش کلسیم نمیگرددبلکه سبب استرس بیشتروضعف اندام میگردد.

سیر علیه آبریزش مغز(بینی)    

آبریزش مغز(بینی)یکی از آزاردهنده‌ترین مواردی است که در طول سرماخوردگی به ویژه روز‌های نخست، ‌بیماران را کلافه می‌کند.‌برای درمان آبریزش بینی، قطره و قرص‌های مختلفی وجود دارد که با توجه به نوع سرماخوردگی توسط پزشک تجویز ‌می‌شود[وتاکنون هیچ کس رادرمان نکرده اند].‌‌ ‌اما اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که درمان‌های طبیعی را ترجیح می‌دهید یا امکان دسترسی به پزشک و ‌داروخانه ندارید از سیر غافل نشوید.در مورد خواص بی‌شمار سیر، اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد ولی یکی از خواص آن که ممکن است کمتر شناخته ‌شده باشد، درمان آبریزش بینی است.‌به این منظور کافی است در طول سرما خوردگی،...[ درروزیک حبه سیرراخردکرده باآب قورت دهید]

زیتون:اصطلاح سرماخوردگی خرافات است وعدم تعادل اسیدوباز(افزایش اسیدبدن)صحیح است سیرگرم وخشک(بازوپتاسیم دار)است تعادل بدن مارابرقرارمی کندچون فشاررامی اندازدفقط موقع عفونت بدن وآبریزش مغزبصورت خام وخردشده باآب قورت داده شود.مصرف زیادآن پلک رابه هم می آوردوامکان غش(اختلال خون رسانی به مغز) وجوددارد.

جلوگیری از عفونت کودکان با استفاده از شیرمادر    

یک متخصص کودکان گفت: شیر مادر کامل‌ترین تغذیه تا 6 ماه اول برای نوزادان است و به تنهایی نیازهای نوزاد را تامین می‌کند . شیر مادر کاملاً از نظر مواد قندی، پروتئین، چربی، آنزیم‌ها و آنتی کورهای موجود برای مقاومت بدن نوزادان موثر است. تحقیقات زیادی در ایران و جهان در مورد فواید شیر انجام شده ، شیر مادر برای تکامل مغزی، روحی و بدنی کودک بسیار مفید است و آنتی‌کورهای موجود در آن در جلوگیری از عفونت‌ها و بیماری‌های مختلف موثر است. شیر مادر دارای مواد پروتئینی است که سرشار از املاح و ویتامین‌ها بوده و مواد قندی آن کاملا آماده مزاج نوزاد است و کودک خیلی خوب می تواند آن را هضم کند کودکان تا سن 2 سالگی در معرض عفونت‌های زیادی هستند، تا زمانی که شیر مادر مصرف می‌کنند از عفونت‌ها ایمن می باشند.

غذا[ِِی سردوتر"اسیدی سدیم دار"] خوردن، درد مزمن معده را تشدید می‌کند    

در اکثر بیمارانی که دچار سوء هاضمه هستند، خوردن غذا علائم این بیماری از جمله درد معده، احساس پری، نفخ ‌و حالت تهوع را تشدید می‌کند. پژوهشگران بلژیکی اعلام کردند: هدف از این تحقیق که بر روی 128 بیمار انجام شده، ‌ارزیابی و تشخیص شیوع علائم مرتبط با غذا خوردن در بیماران دچار سوء هاضمه می‌باشد. ‌‌ ‌نتایج این پژوهش حاکی از آن است که نشانه‌های تشدید بیماری معمولا15 دقیقه بعد از صرف غذا آغاز شده و به طور ‌معمول تا 4 ساعت ادامه می یابد. نفخ و احساس پری از علائم زودرس است که به دنبال آن حالت تهوع و احساس ‌سوزش در معده صورت می‌گیرد. ‌‌ ‌نتایج این پژوهش که در شماره اخیر مجله ‌GUT‌ به چاپ رسیده است، نشان می‌دهد: در حدود 79 درصد بیماران، ‌ نشانه‌های بیماری با خوردن غذا تشدید می‌شود. در این بیماران احساس پری بیش از حد معده بعد از صرف غذا شایع‌ترین علامت ‌می‌باشد. ‌

زیتون:کاملاصحیح است چون دردمعده به علت طبع سرد(بلغمی یاسوداوی)مااست وقتی غذائی باطبع سرد(سردوتر)بخوریم بیشتردردمی گیرد.

دارچین[گرم وخشک] ، رمز جوانی    

آفتاب یزد6آذر: دارچیندرختچه‌ای است کوچک و همیشه سبز که از همه بخش‌‌های آن بویی مطبوع استشمام می‌شود. ‌گل‌های آن در فاصله ماه‌های بهمن تا اوایل فروردین ظاهر می‌شود. برگ این درخت سبز تیره و دارای ‌گل‌هایی به رنگ سفید است. ‌دارچین نخستین بار در سریلانکا یافت شد و پس از آن، تمام دنیا این چاشنی را شناختند و برای طعم بهتر ‌غذاها استفاده کردند. ‌یک قاشق چایخوری دارچین، حاوی 28 گرم کلسیم[همونیکه 60میلیون ایرانی طبق گفته مدیرکل تغذیه وزارت بهداشت کم دارند]، یک ‌گرم آهن[خون ساز؛همانکه 50میلیون ایرانی کم دارند] و بیشتر از یک گرم فیبر[پیش گیری کننده ازچاقی فیزیولوژیک ،عصبی] و مقدار زیادی ‌ویتامین‌های C‌ ‌، ‌K‌ و منگنز است. همچنین مقدار 2/1 گرم کربوهیدرات دارد.‌دارچین بومی ‌سریلانکا و جنوب هند است و پوست درختچه آن کاربرد فراوانی به عنوان ادویه دارد.ادامه خبرراازوبلاگ نیوشابخوانیم

مریم نیوشا  وخواص درمانى دارچین

دارچین رمز جوانى است و مصرف روزانه آن انسان را سالم نگه مى‌دارد. دارچین براى زیاد شدن و تجدید قواى جسمانى نیز به کار مى‌رود. کلیه‌ها را گرم مى‌کند، ضعف پاها را از بین مى‌برد و کم خونى را درمان مى‌کند.

دارچین بهترین دارو براى دردهاى عضلانى است. دارچین اثر آرام کننده و شاد کننده دارد و از بسیارى از داروهاى آرام بخش بهتر است. در حقیقت مى‌توان گفت دارچین، والیوم گیاهى است، زیرا در دارچین ماده اى به نام Cinnamodehyde وجود دارد که روى حیوانات و انسان اثر آرام‌بخش دارد.

اثر مهم دیگر دارچین پایین آوردن تب مى‌باشد و حتى امروزه دارچین را به صورت قرص و کپسول درآورده اند که به عنوان تب‌بر به کار مى‌رود. دارچین رگ‌ها را باز مى‌کند و باعث بهبود گردش خون مى‌شود.

یکى از خواص دارچین این است که باعث افزایش کارایى هورمون انسولین در بدن مى‌شود و در نتیجه بدن نیاز کمترى به این هورمون براى کنترل قند خون پیدا مى‌کند. بسیارى از افراد مبتلا به دیابت گزارش داده اند که مصرف یک قاشق چایخورى دارچین در روز تاثیر بسیار مثبتى بر قند خونشان داشته است.

همچنین برخى تحقیقات نشان‌دهنده تاثیر مثبت دارچین در کاهش فشار خون بوده است. دارچین خاصیت عجیب دیگرى دارد و آن تقویت سیستم ایمنى بدن در مقابل بیمارى‌هاست و حتى مى‌توان گفت که اثرى مشابه پنى سیلین و آنتى بیوتیک دارد.

اگر حس کرد

/ 19 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اعظم.ش(از گذر گل تا دل...)

سلام دوست من[گل] ممنونم که محبت کردین و سر زدین و ممنون از لطفتون... مطلب بسیار جامعی بود...عالی... بازم میخونم در فرصت به تری... براتون ارزوی سربلندی میکنم.. شاد باشین [خداحافظ]

الهه مهردل

سلام گلم ، از محبت شما بسیار ممنونم . شما هم لینگ شدید .

سیدمحمدرضاهاشمی زا ده

سلام عزیز صمیمی اندیشمندم زیتون گفتند زیتون هم در ختی از بهشت است از عطر گل، دلگویه ها یت رونوشت است ................... استفا ده بردم از اطلاعات جا مع غذایی وبهداشتی ارزشمندتان واین تلاشهای مفید ................. ای سبز ترین بها ر ها در نامت میآیی ومیشکوفم از پیغــــامت ...................... وقتی عطر پیام دلنشین شما دوستان عزیز وهمدلم..به مشا مم میرسد چون گل شکفته میشوم..ودلم جوانه میزند..وحضور نورانیتان باعث شکوفایی وتعالی اندیشه وشعر هایم خواهد شد...همیشه ایام قلم وقدمتان سبز..دوستیتان پایدار....

آرزو

سلام دوست عزیزم[لبخند] خوبه که من از پر شتاب استفاده میکنم و تمام مطالب متنوع و پر منفعت تان را میخوانم. امیدوارم همیشه سلامت باشید.[قلب] خدا نگهدارتان[گل]

ستاره

سلام و شبتان بخیر مطلبتان بسیار مفید است و آنرا بطور کامل خواندم. در پناه حق[گل]

روشنک

سلام مرسی که به من سر زدید مطالبتون مفیده ولی خیلی دیر صفحه بار گزاری میشه[گل]

خادمین حضرت خدیجه

با سلام وَإِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ لاَّ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِيمُ و معبود شما معبود يگانه‏اى است كه جز او هيچ معبودى نيست و اوست بخشايشگر مهربان. ابراهيم ادهم شبی از رویایی ژرف که عالم صلح و سلام بود، بیدار شد و در نور مهتاب که اتاقش را چون خرمنی از شکوفه‌های سفید سوسن نقره فام کرده بود فرشته‌ای دید که در دفتری زرّین کلماتی می‌نوشت ... آرامش ژرف اتاق ابن ادهم را گستاخ کرد و پرسید: چیست که در این دفتر می‌نویسی؟ فرشته سر بلند کرد و با نگاهی شیرین و مهربان گفت: نام آنان که خدا را دوست دارند... ادهم مشتاقانه پرسید: آیا نام من هم در شمار آنان هست؟ فرشته گفت: نه نامت را در این میان نمی‌بینم .... ادهم با صدای همچنان مشتاق اما آهسته تر، گفت: پس نام مرا در شمار آنان بنگار که بندگان خدا را دوست دارند. فرشته این بنوشت و ناپدید شد. شب دیگر باز فرشته، با آن فروغ شکوهمند و بیدار کننده، پدیدار شد و نام آنان را که از عشق خداوند سعادت ابد یافته بودند در طوماری طلائی به ابن ادهم نشان داده و ادهم با حیرت و شعف دید که نامش سرآغاز نامهاست ... یا حق